globalmoto_duben_nolan




Vykuchání výfuku, nastavení karburátoru?

  • 0

    7.3.2023 od Dexolus

    Čau, mám virago a moc se mi nelíbí zvuk.. Kromě možnosti laďáků který nemají moc smysl za tu cenu pro mě, ale našel jsem že lidi vyndávají ty tlumivky ve výfuku. Dělal to někdo? Jak to jde vyndat? Koukal jsem na nějaký video. Musí se to odvrtávat nebo se nemusí?
    V případě že je vyndám musí se potom dělat něco s karburátorama? Nebo to pojede i tak? Případně co? Mění se tryska, nebo ty šrouby na bohatost ze strany membrán nebo něco jiného? Díky moc

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 1

    7.3.2023 od Milos1

    Bez násilí to nejde. Kuchání výfuků jsme dělali ma Pionýrech a mopedech. Vždycky to mělo následný efekt: větší kravál, víc to žralo a méně jelo. Následně tě bude čekat problém na STK, případně na silnici při silniční kontrole. Kamarád kdysi vykuchal výfuky na HD. Dosáhl dalšího efektu. Nechtěli jsme jezdit za ní, ani s ním, protože se ten kravál nedal poslouchat.

    Doplněno:

    Díky za odpověď. Co jsem koukal video tak hlasitost není zas tak strašná. Oproti jiným motorkám co člověk potkává.. viděl jsem že do toho i vrtaj díry ale to se mi přímo nechce až tak. Se zvýšenou spotřebou počítám. Spíš řeším co nude potřeba dělat s karbecama.. Viděl jsem že se dá tlumivka vr?tit a šroubem přichytit takže na stk vrátit a u policajtů to snad projde zas takovej hluk to snad není..

    7.3.2023 od

    Díky za odpověď. Co jsem koukal video tak hlasitost není zas tak strašná. Oproti jiným motorkám co člověk potkává.. viděl jsem že do toho i vrtaj díry ale to se mi přímo nechce až tak. Se zvýšenou spotřebou počítám. Spíš řeším co nude potřeba dělat s karbecama.. Viděl jsem že se dá tlumivka vr?tit a šroubem přichytit takže na stk vrátit a u policajtů to snad projde zas takovej hluk to snad není..

    7.3.2023 od Dexolus

    Díky za odpověď. Co jsem koukal video tak hlasitost není zas tak strašná. Oproti jiným motorkám co člověk potkává.. viděl jsem že do toho i vrtaj díry ale to se mi přímo nechce až tak. Se zvýšenou spotřebou počítám. Spíš řeším co nude potřeba dělat s karbecama.. Viděl jsem že se dá tlumivka vr?tit a šroubem přichytit takže na stk vrátit a u policajtů to snad projde zas takovej hluk to snad není..

    7.3.2023 od Dexolus

    Doplnit odpověď

  • 1

    7.3.2023 od KAWAHAB

    Řešil sem to předloni na Virguli 750, ale v obráceném gardu. Byly tam otevřené kobry..Kravál,spotřeba o litr a půl větší, a ve středním pásmu díra ve výkonu s tím že v nízkých otáčkách po chvíli začala pokuckávat s ulíváním. Po všemožných pokusech (nastavení hladin, výšky jehel, průměrů trysek) se to asi na popáté povedlo ale rozhodně né k dokonalosti hladkého průběhu v celém rozsahu otáček.. Každopádně když to na výfuku otevřeš směs se tím ochudí

    Doplněno:

    Tak kobry budou asi trochu jiný než když vykuchám origo nebo myslíš že ne? :) Jinak bych neřekl že se zvedne spotřeba o tolik. K motorce jsem dostal taky nějaký další výfuky což jsou prostě otevřený trubky ale to tam cpat nechci kvůli policajtům a tak. Tohle by aspon na první pohled vypadalo ok.. :)

    8.3.2023 od Dexolus

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.3.2023 od stnd

    Nazdar, vykuchání a tím tedy nepoužití laděného povede stoprocentně ke katastrofě. Budeš muset přeladit karburátory. To ale neskončí u seřízení směsi na standardním rozsahu. Běžně se musí přetryskovat.
    Nakonec nikdo nezaručí že výsledek kromě většího kraválu a spotřeby nebude horší než originál (že to nepojede hůř)
    U laděných výfuků se dá alespoň dohledat jakou použit trysku.
    Tady to je naslepo a nekonečné ladění.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist