globalmoto_duben_nolan




Krk rizeni?

  • 0

    24.1.2023 od VojtechHead

    Ahojte, mám dotaz na faroše 954 RR, když mám riditka rovně a chci s nimi hnout at uz doleva nebo do prava, musím trochu tabrat a je tam citi vule. Mohlo by to být lozisko v krku? a pripadně je to složitá operace? Ptám se nikdy jsem se s tim nestekal. Diky moc za rady.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    24.1.2023 od 350_634

    Určitě to tady mnohokrát je, ale vadné ložisko v krku řízení poznáš zpravidla tak, že se ložisko aretuje v poloze "rovně". Musíš trochu zabrat, abys zatočil, když je přední kolo ve vzduchu.
    U starých motorek Jawa / CZ to bylo jinak, tam řízení prostě nešlo plynule a drhlo to.
    Takže ano, asi je to ložisko řízení.

    Doplněno:

    Okey, díky moc. Takze už jen sehnat někoho kdo se na to mrkne... Já jsem rád že si udělam filtry a oleje..Díky

    25.1.2023 od VojtechHead

    Ložisko v krku řízení jsem si u Transalpa vyměňoval sám, musíš odstrojit kapotáž a celý předek. Potřebuješ vybavenou dílnu a určitou dávku zkušeností s opravami.
    Koukni na Youtube.

    24.1.2023 od 350_634

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.1.2023 od Skrunch

    Zdar, jestli se Ti řídítka "zaseknou" v poloze, jsou to ložiska v krku. Vyměň za válečkové, s tím musíš udělat i sedla ložisek. Musíš odstrojit celý předek (kolo+vidlice), aby ses dostal na brýle a krk řízení. Sedla ložisek jsou někdy vyrazit, nejlépe vytočit či vylisovat. Pozor na dotažení ložisek, postupně přetáhnout po najetí několika KM, hlavně nepřetahovat!!

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.1.2023 od kuceraz

    Jestli nearetuje (nezasekává se, typicky v poloze s kolem přímo dopředu), tak to ložisko zkus přitáhnout.
    Nic na tom není, jen shodíš horní brýle. Celkově na to typicky stačí šroubovák, imbusy, pár klíčů a hákový klíč na utažení toho samotného ložiska - budeš ho mít v nářadí od mašiny.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.1.2023 od hondaman1

    ak zavadza odporucam odmontovat nadrz
    ak nezavadza odporucam prikryt handrou
    aby pri rozoberani si nechtiac neodral lak na nadrzi

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist