bmw_r1300gs_cartec




Podivný zvuk motoru

  • 0

    15.9.2022 od Tressilian

    Zdravím,
    prosím o radu. Všimnul jsem si, že se mi z motoru ozývá podivný zvuk. Je to takový "vzdušný" "s-s-s-s-s...." zvuk. Do "Zvuky motorek" jsem vložil nahrávku, kde je to celkem dobře slyšet.
    Válce jedou podle mě všechny (šahal jsem na svody). Nepocítil jsem nějaký úbytek výkonu případně jiný problém, je ale pravda, že se s motorkou teprve seznamuji, takže ji nijak nehoním. Motorku mám krátce a nejsem žádný zkušený borec, proto se ptám. Jedná se o Horneta r.v. 2005, tedy ještě s karburátory. Předem děkuji za rady.

    Zvuk (v poznámce je napsáno "Podivný zvuk"): https://www.motorka...motorkari/?act=zvuky

    Doplněno:

    Tak byl jsem se s tim jeste projet a zkusil jsem to trosku protahnout. Cca od 6000 ot to vzdycky zacalo tahnout ale ted nic. Taky jsem si vsimnul, ze svod od prvniho valce se zahriva pomaleji nez ostatni svody. Ten "vzdusny" zvuk vychazi nekde od valce/karburatoru. Taky mam pocit, ze volnobezne otacky jsou nizssi nez byly predtim. Zkusim zjistit, jestli to nekde prisava ten falesny vzduch.
    Dekuji za rady.

    20.9.2022 od Tressilian

    Tak byl jsem se s tim jeste projet a zkusil jsem to trosku protahnout. Cca od 6000 ot to vzdycky zacalo tahnout ale ted nic. Taky jsem si vsimnul, ze svod od prvniho valce se zahriva pomaleji nez ostatni svody. Ten "vzdusny" zvuk vychazi nekde od valce/karburatoru. Taky mam pocit, ze volnobezne otacky jsou nizssi nez byly predtim. Zkusim zjistit, jestli to nekde prisava ten falesny vzduch.
    Dekuji za rady.

    20.9.2022 od Tressilian

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    16.9.2022 od valentinow123

    asi je lepsi vrazit odkaz na zvukovy soubor...
    https://www.motorkar...oader.php?zfile=qici

    Podle me v norme, viz


    Jde z leve strany a ma tendenci s otackama zmizet,
    je to tak, ze ?... IMHO zvuk od rozvodoveho retizku, respektive napinaky...

    Doplněno:

    jeste kuk sem

    16.9.2022 od valentinow123

    Ups, tak Hornet ma rozvody vpravo,sorry.

    16.9.2022 od valentinow123

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.9.2022 od ras62

    myslím, že slyšíš "trávu růst"

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.9.2022 od Gripp

    Hele,mam stejného Horneta a takový zvuk mi teda neděla... Vypadá to,jako by ti to nekde přisávalo falešný vzduch-bud u vzduchového filtru,nebo někde u příruby karburátoru Zkus se zaposlouchat a jít po tom zvuku,třeba narazíš někde na nějakou netěsnost

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.9.2022 od kuzmič

    Ahoj, jestli Ti přisává falešný vzduch, bude mít alespoň jedna ze svíček bílou barvu jiskřiště...
    Může být sesmeknutá nebo prasklá podtlaková hadička, případně jiná, klidně oddech z motoru (silnější hadice z hlavy motoru do airboxu) to by odpovídalo normálnímu projevu motoru...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist