globalmoto_duben_nolan




Špatně se točící zadní kolo - Kymco Agility 125

  • 0

    13.9.2022 od msipi

    Dobrý den, mám problém s Kymco Agility 125, rok 2008. Točí se špatně zadní kolo, nevím však vůbec příčinu. Minulý rok jsem se skútrem byl cca 20km, vše fungovalo jak má, přijel jsem domů, zastavil, vše bylo v pořádku. Pravda, jel jsem rychle, ale tak přece to by neměl být problém. Po přijetí jsem skútr zaparkoval, vše bylo v pohodě. Po cca 5 hodinách, že skútr zaparkuji do garáže, odtlačím a šlo to ztuha, tak jsem zjistil, že se špatně točí zadní kolo, jako by bylo přibržděné, tak jsem sundal zadní bubnovou brzdu, ale kolo se točí stále stejně "přibržděně"/"zadřeně". Napadlo mě ještě, že by to mohlobýt ložisko v zadním kole, ale automechanik, který na to koukal, říkal, že to tím asi nebude. Stejně tak, pokud jsem to zkusil nastarovat bez kola, protočit, tak ložisko není teplé, což by při zadření asi bylo.
    Nevíte, kde by mohla být chyba? Co se mohlo stát?
    Děkuji.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    13.9.2022 od valentinow123

    kuk sem (je to ale vespa)

    Doplněno:

    Povolena matice na spojce. MImochodem, pro ty co neumi anglicky to typek vysvetluje, proc provedl kompletni demontaz a jen nedotahl matku, jednak, aby zkontroloval loziska a dale, aby na zavit mohl napatlat Loctite. Don't try it at home s tim stlacovanim pruziny v ruce :)

    14.9.2022 od valentinow123

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.9.2022 od CRF1000

    pokud to není ložisko u zadního kola, ANI ČELISTI, bude to ložisko stálého převodu...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist