bmw_r1300gs_cartec




Porucha startování

  • 0

    16.6.2022 od jirilovecky

    Dobrý den, chtěl bych vás požádat o radu. Přestala mi startovat motorka. Ráno jsem na ní odjel do práce jako každý jiný den a už nedojel. Při opětovném pokusu startování vše probíhá jako normálně, ale při zmáčknutí startu jen sepne relé a motor se netočí. Tak jsem vyměnil baterku, ale bez změny. Vyměnil jsem i relé startování a problém přetrvává. Dokonce jsem i vyzkoušel nastartovat na přímo. Propojil jsem jedním startovacím kabelem na baterce pól + a druhý konec přiložil na kontakt startéru, motorka naskočila. Jen nenaskočí při běžném zapojení. Volt metrem jsem změřil napětí V, v klidovém režimu má baterka 12,6 V a při namáčknutí startéru odpor klesne na 11,94 V.
    Věděl by někdo kde je zakopaný pes??

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (7)
  • 0

    16.6.2022 od ja1

    Tak vyčistit kostry zbývá

    Doplněno:

    Omlouvám se, blbě čtu já ???

    20.6.2022 od ja1

    Pise že kostru dal na konektor startéru, cti pozorneji

    18.6.2022 od ja1

    Kdyz propojil + baterky na starter a naskocilo to, tak to asi kostrou nebude.

    17.6.2022 od Medved

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.6.2022 od Medved

    Pokud je pravda to, cos napsal:
    1) zmacnes cudlik, cvakne rele a netoci se starter
    2) propojis + baterky a + starteru a starter se toci

    tak mi z toho vychazi bud spatne startovaci rele, spatne propojeni mezi baterkou a startovacim rele (kabel, kontakt, ...) nebo spatne propojeni mezi rele a starterem.

    Postup testu - propojis tim startovacim kabelem (kterym jsi propojoval + baterky a starter) + baterky a vystup startovaciho rele (kontakt, ze ktereho jde tlusty kabel ke starteru). Kdyz to nebude tocit starterem, je problem mezi rele a starterem, kdyz jo, je problem bud mezi baterkou a rele anebo v rele - potom zjistis zda je problem v rele tak, ze propojis startovacim kabelem + baterky a vstupni kontakt rele a treti rukou zmacknes tlacitko starteru. Kdyz to nebude tocit motorem, je rele v hajzlu, kdyz bude tocit motorem, je to mezi baterkou a rele.

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.6.2022 od mamach

    Ještě bych se kouknul jestli svítí kontrolka neutrálu.
    Pokud motorka neví že je vyřazeno a je na stojanu, nedovolí nastartovat.
    Takhle mi to zlobilo na KTM. Musel jsem startovat bez stojanu a se spojkou ( jak na skútru)

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.6.2022 od Pepcek

    Mrkni se na čidlo co je u spojkové páčky. Ja měl volný konektor.

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.6.2022 od Bigmen_cz

    Taky mě občas trápilo čidlo stojánku. Ale neuvědomuji si, zda cvakalo relé.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.6.2022 od PIGO

    Takto se projevuje vadný mikrospinač na spojce. Vyklemuj ho a uvidíš.

    Doplněno:

    Taky ti mockrát všichni děkujeme, že si se nás zeptal!
    A příště už raději nepiš. Bude to lepší. ?

    9.7.2022 od PIGO

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.6.2022 od LiborGSXR

    Tak zde už není co dodat... Hlavně napiš co to je, ja bych tipoval ty spínače spojky nebo stojánku

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist