globalmoto_duben_nolan




Baterie zapojená obráceně

  • 0

    5.5.2022 od BHj

    Ahoj. V neděli jsem upadl s moto. Jen jsem se svalil a moto ležela na boku max 1 minutu. Po postavení jsem počkal cca 5 minut aby vše steklo tam kam má. Poté se mi jí nepodařilo již nastartovat a zřejmě odešla baterie (stará). Do té doby však fungovala dobře. Následně jsem to nastartoval externím zdrojem (booster) a podařilo se nastartovat a dojet cca 50 km domů. V nízkých obrátkách poškubávala ale jinak jela. V garáži jsem vyměnil baterii za novou (odešel jeden článek). Ale po připojení nové se stále točí čerpadlo a nezastaví. Točí se asi na prázdno. Pak jsem si všiml že to bylo připojeno opačně (viz. foto). Ale do té doby to fungovalo. Když jsem připojoval booster, tak určitě podle polarity baterie. A to by bylo opačně než elektroinstalace. Teď nevím co je správně. Označení kabelů na moto je správně podle schéma. Nepotkal se někdo s tím? V době pádu byly v nádrži cca 4 litry benzínu, teď už tam bude opravdu málo ale něco tam je. Díky moc.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (7)
  • 0

    6.5.2022 od Pedl

    Asi to je jak píše jardad, otočená a trochu naležato. Ale poznamenám, že to je neorigo baterie a je dobré zkontrolovat jestli takový úhel výrobce umožnil.

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.5.2022 od Rooks

    No díval jsem se na baterie a pro tvoji moto je polarita na baterii ok. Jenom jestli ta krytka s + nema byt na druhem kabelu.

    Doplněno:

    Díky za kontrolu. Včera jsem prošel zapojení a na plusu (červená krytka) je 30A pojistka což je ve schéma taky plus.

    5.5.2022 od BHj

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.5.2022 od Stadakk11

    Minusový pól jde na kostru motocyklu. Pokud máš multimetr tak to "propískneš". Pokud nemáš, tak se podívej.

    Doplněno:

    OK, tak poznám alespoň jak je zapojená elektroinstalace na moto. Kontroloval jsem jen "opticky". Dneska změřím. Ale určitě mi černý vede na kostru a je připojen k + na baterii. Když to zapojím tak jak to bylo tak se stále točilo čerpadlo, takže elektrika tam jde. Záhada

    5.5.2022 od BHj

    OK, tak poznám alespoň jak je zapojená elektroinstalace na moto. Kontroloval jsem jen "opticky". Dneska změřím. Ale určitě mi černý vede na kostru a je připojen k + na baterii. Když to zapojím tak jak to bylo tak se stále točilo čerpadlo, takže elektrika tam jde. Záhada

    5.5.2022 od BHj

    OK, tak poznám alespoň jak je zapojená elektroinstalace na moto. Kontroloval jsem jen "opticky". Dneska změřím. Ale určitě mi černý vede na kostru a je připojen k + na baterii. Když to zapojím tak jak to bylo tak se stále točilo čerpadlo, takže elektrika tam jde. Záhada

    5.5.2022 od BHj

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.5.2022 od Blade62

    Pokud neodpovídá označení kontaktů, jsi si jistý, že ta baterie odpovídá tvému modelu moto

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.5.2022 od jardad

    Máš jí tam strčenou na výšku, ale má byt na boku viz video 2min 17. Tady

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.5.2022 od chatra

    Jednou se mi povedlo Monsterovi na chvilku připojit baterku obráceně, při připojení to prsklo a spálio hlavní pojistku, toho jsem si ale nevšiml. Bývalý majitel použil neoriginální baterii s opačnou polaritou, podle které znásilnil kabely. Po vykurvování se a zapojení baterky správně motorka fungovala bez problémů a to, že vysublimovala hlavní pojistka jsem zjistil až po 15km, kdy začal motor vynechávat a kontrolky už téměř nesvítily. Po výměně pojistky všechno v pořádku. Zkontroluj raději všechny pojistky, jestli nezafungovala ochrana proti přepólování.

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.5.2022 od satanek66

    No nevim, ale rozhodně má být baterie obráceně. Červené plus nemůžeš připojit na mínus baterie...

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist