bmw_r1300gs_cartec




VIN - výměna rámu

  • 0

    4.5.2022 od PEKR10

    Ahoj. Koupil jsem si na léto v Německu skútr. VIN sedí s doklady , ale je vyklepaný asi ručně - prostě trochu rozházený znaky. Dovozní evidenční kontrolou jsem tedy neprošel. První majitel prý nechal rám vyměnit (netuším proč) a další majitelka neměla žádný problémy při přepisu ani na technický - DEKRA. V německým techničáku není žádný záznam o výměně rámu .Neměla by být výměna rámu zaznamenána v techničáku ? Neměl by mít nový rám svoje vlastní číslo z výroby ? (Už jsem kontaktoval Peugeot i bývalou majitelku a řešíme to.) Děkuji za odpověď.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    4.5.2022 od CRF1000

    Podle všeho jde o bouračku, výměna rámu se musí řešit úředně, protože jde o německou motorku tak se to řeší v německu...tam platí stejná pravidla jako u nás nebo jinde v EU, každá změna údajů, které podléhají centrální evidenci se hlásí a také dokládá na příslušném úřadu...a pokud jde o tu Dekru, ta v německu vystaví protokol o tom vyražení FIN a s protokolem se pak zajde na úřad k zápisu této informace...

    Takže bývalou majitelku požádejte ať nechá tuto informaci zapsat do německých dokladů....nebo ji pežota vraťte....ona bude samozřejmě tvrdit že pežot je německa odhlášen a proto nelze do německého TP nic zapisovat, v tom případě je nutné pežota v německu znovu přihlásit a dořešit tam FIN...

    Další možností je dát to sešrotovat a pořídit si něco co bude v pořádku...

    Doplněno:

    takže ANO, informace o dodatečné ražbě FIN na nový rám motocyklu musí být zapsána v německých dokladech

    4.5.2022 od CRF1000

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.5.2022 od Myschan

    Kdysi jsem se setkal s něčím podobným. Výměna rámu na bourané moto. Číslo vyraženo asi ručně, nakřivo. Ale byl k domu doklad o výměně rámu a vyražení VIN myslím "náhradní technologií". Jinak to číslo bylo stejné jako u rámu původního. Jinak řečeno, bez úředního dokladu asi dost problém. A to nemluvím o dovozu

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.5.2022 od ja1

    Já musel do německého technicaku zapsat v Německu nestandartne vyřazené číslo, stalo to 10 e,

    Doplněno:

    V Německu opravdu způsob vyřazení čísla neřeší, jen v ČR

    6.5.2022 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.5.2022 od kokoška.

    Já bych jí to vratil

    Doplněno:

    po vrácení penez a skůtru bych jeste upozornil nemeckouipolicii an zasah do identifikatoru...skutr zabavi na expertizu a pani vysvetli vyznam cisla v okenku

    6.5.2022 od CRF1000

    Už komunikuje , ale peníze utratila a skútr nechce zpět. Dal jsem jí 3 dny na rozmyšlenou , pak zajdu za právníkem. Je mi z toho na blití. Perličkou je , že jsem musel čekat na rozhovor než jí skončí bohoslužba Božemůj....

    5.5.2022 od PEKR10

    V ČR to řešíme právě proto, aby se k nám nedostal skůtr z Německa, který pochází z trestné činnosti...rám může být klidně z odcizeného skůtru, případně i celý stroj může být odcizen....i v ČR se různě klonují motorky na jiné papíry ...paní nekomunikuje protože vás považuje za pitomce z banánové republiky, kteří nemají žádná práva.....a pokud mají, neví o nich...a o když o nich ví, neví jak se jich domoci....prodala vám něco s vadou, co vám brání řádně užívat danou věc protože to nelze přihlásit nikde v EU....proste s vámi vyjebala a kdoví kdo za tím vším stojí v pozadí.....

    5.5.2022 od CRF1000

    Zkouším skútr vrátit , ale světe div se .. bývalá majitelka nekomunikuje Poslední její zpráva byla "proč to okýnko s číslem v ČR tak řešíme ?"

    4.5.2022 od PEKR10

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist