globalmoto_duben_nolan




Li ion bateria - exide, skyrich, JMT, fulbat

  • 0

    17.2.2022 od denyzkoo

    Ahojte,

    idem kúpiť lítiovú batériu na moto.

    V našich končinách som objavil tieto značky - EXIDE, SKYRICH, JMT, FULBAT. Cena cca rovnaká.

    ktorú by ste odporúčali prípadne máte dlhodobé pozitívne skúsenosti prípadne negatívne.

    Kupujem za alternatívu ytz10s.

    ďakujem

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 0

    18.2.2022 od Simda

    Ahoj,

    za mě a ze zkušeností JMT.

    P.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.2.2022 od udinar

    Mám všude EXIDE a za mě dobrý

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.2.2022 od _Michal

    Hlavně ne vartu.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.2.2022 od Medved

    No preci JeBatt ... vyrobce tu. Kdyz prohledas forum, "par" lidi uz od nej baterku ma.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.2.2022 od rimbo

    Ahoj Vartu můžu potvrdit dvakrát. Pak jsem chtěl zvolit skyrich ale pro nedostatečné informace ohledně nabíjení jsem vybral agmYasu zatím dobrý ale jara se trošku obávám.

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.2.2022 od Honza-TA950

    ono je to složitější - jako obvykle - lithiovku používám uř několkátým rokem v 690 a teď v 701 bez problémů

    základní údaje se dočteš a v dané cenové kategorii je to v podstatě jedno - je to jen krabice a v ní několik spojených LiFePO článků

    vybočuje jen několik výrobců co tam doplňuje elektroniku - někdy jen balancér mezi články někdy i výkonový ochranný obvod - to už je pak jiná liga kdy to může baterku zachránit před vybitím a zničením, ale je to samozřejmě cenově jinde

    Na druhou stranu si za to musíš připlatit a pokud na delší odstávku baterku odpojíš tak se obejdeš i bez té chytré elektroniky

    co se zkušeností týče
    1/ jsou výrazně lehčí - ale taky mají menší kapacitu (ale začíná být běžné kapacitu už udávat smysluplně ve Wh) - zase i z posledních kousků uložené energie vydá dostatečný startovací proud
    2/ startovací proudy i u těchto menších kapacit jsou v pohodě někdy i silnější než u olova
    3/ dobrá nabíjecí charakteristika - pokud už motor naskočí tak během chvilku se dobije
    4/ nemají rády zimu - nabíjení v zimě je přímo rizikové, pro velký odběr startováním stačí baterii zahřát chvilkou provozu s menším odběrem světel

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist