globalmoto_duben_nolan




Strácí se voda z chladiče

  • 0

    25.9.2021 od Jurikkk

    Dobrý den, na mé moto se mi z chladiče začala strácet voda a zjistil jsem, že jde přepadem z chladiče do expanzní nádoby. Vždy jen stejné množství cca 2/3 chladiče a začne se motor nadměrně přehřívat. Přes průhlednou hadici přepadu chladiče jen zjistil, že voda odtéka při 7tis. A výš, a neztrácí se, vždy jen stačí cucnout z expansky a dolít spátky. Průchodnost chladiče a celého chladícího systému je plně průchozí a termostat je také v pohodě( dělá to s ním i bez něj). Skoušel jsem přepad ucpat, to funguje ale vytváří se docela velký tlak (ucpával jsem při ohřátém motoru) a také jsem zkoušel udělat provizorní expanzku z pet flašky umístěnou nad chladičem a stejně do ní voda přibývá a po vychladnutí se nevrátí. To co nechápu je to, kde se vždy v tom chladiči vezme tolik vzduchu (místo vytlačené vody). Jo a víčko jsem zkoušel mněnit-bez rozdílu. Fridex není nijak znečištěný a jak jsem psal, voda se neztrací a moto nehulí. Nevíte někdo, kde může být chyba? Děkuji

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 2

    27.9.2021 od bajker2

    Jednoznačně ti jdou spaliny že spalovacího prostoru do chladící kapaliny. Myslím, že tě nemine sundání hlavy a zkontrolovali co se stalo. Fouklé těsnění, prohnutí hlava, nedejbože nějaká prasklina v hlavě.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist