globalmoto_duben_nolan




Ukazatel zařazeného kvaltu

  • 0

    1.9.2021 od Daanje

    Ahoj,

    mám MT07 r.v.2014, chvílemi se mi stává že ukazatel zařazeného kvaltu (uprostřed displaye) mi neukazuje zařazenej 1. a 5. rychlostní stupeň. Někdy prostě ukazuje a jindy ne, jen prázdné místo. žádnou pravidelnost se mi v tom vypozorovat nepodařilo. Možná se to častěji stává, když motorka není studená, ale to je jen domněnka. Na funkčnost to vliv nemá, všechno jede jak má, pouze ten ukazatel.
    Setkal jste se někdo s něčím podobným? Je možné že se jedná pouze o nějaké čidlo, pokud ano, proč by problém byl jen u těchto dvou kvaltů?

    Předem děkuju za info

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 1

    1.9.2021 od yozo444

    Ked nabudúce budeš menit olej ,vyber ten snímač a vyčisti brake cleanerom. Možno pomôže ,ak nie tak výmena ak ty to vadí.

    Doplnit odpověď

  • 1

    1.9.2021 od JiriBN

    U těchto motorů celkem častá závada, teď jsem to řešil v rámci reklamace na Tenerce(stejný motor) po 12000Km. Čidlo je nad pastorkem řetězu. V manuálu je popsáno jak "prozvonit" jednotlivé kontakty se svorkovnicí, zda není přerušený drát. V Yamaze to ani neřeší a rovnou mění. Naštěstí cena nového je celkem přijatelná...... lehce přes 1200Kč.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist