bmw_r1300gs_cartec




Motor běží, ale motorka se ani nehne. Po odpojení od nádrže letí jak střela..

  • 0

    21.7.2021 od xxx_tomcat_xxx

    Ahoj, žena má čínskej skútr, levnej krám Lifan 50 a řeším na něm problém, se kterým si nevědí rady ani servisy (nebo se jim do toho spíš nechce).
    Motor běží, ale motorka nejede. Začalo to postupně, že skútr prvních +- pět minut jel v pořádku, pak jak se zahřál, začal zpomalovat. A postupně během měsíce se zpomaloval víc a víc až se zastavil úplně. Nicméně motor běží, třebaže motorka stojí.

    Odvezl jsem ho do servisu na Slapy 50km daleko, tam si vzali 4 tisíce, dali nový podtlakový ventil a že vyřešeno. Dojel jsem na tom těch 50 kiláků domů, zaparkoval a když jsem na tom chtěl za tři dny odjet a odvézt ho ženě na chatu, tak jsem neujel ani tři km a problém byl zpátky. A v servisu mi na to řekli, že teda neví, co s tím je:-/

    Vyměnil jsem ten ventil tedy znovu za úplně nový a nezměnilo se nic. Nádrž je plná (3l), čerpadlo tam není (aspň o něm nevím), teče to samospádem, hadičky vypadají průchozí, nikde nevidím nic uskříplého .

    Na druhou stranu pokud hadičku s přívodem od benzínu odpojím od toho ventilu, tak skútr sviští jak ďas - teda jen cca 50 metrů do doby, než dojde benzín, co zůstal natažený v hadičkách..

    Vím, že je to werk, ale kromě téhle věci je jinak celkově v dobrým stavu a rádi bychom ho dojezdili - kvůli téhle závadě už jsme do něj vrazili servisům skoro desítku (předchozí mechanik tvrdil, že je to vinutím motoru (wtf! Ale tak je to mechanik, tak snad ví, co říká...tss) a za nové [= ve skutečnosti mírně jeté] si vzal trojku + litr za práci) a přitom to dost možná bude jen věc na dílu za pár desetikorun..

    Setkali jste se tím někdy někdo?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    21.7.2021 od Medved

    Zkus jet s otevrenou nadrzi ... pokud to pojede, je ucpane odvzdusneni ve vicku.

    Doplněno:

    @Medved Díky za tip, vyzkouším. Je až mrazivě děsivý, jaký smysl tohle vysvětlení dává... Spousta sr..í, peněz a tři roky odstavenej skútr jen kvůli ucpanýmu víčku nádrže ) Zkusím.

    21.7.2021 od xxx_tomcat_xxx

    @Medved Díky za tip, vyzkouším. Je až mrazivě děsivý, jaký smysl tohle vysvětlení dává... Spousta sr..í, peněz a tři roky odstavenej skútr jen kvůli ucpanýmu víčku nádrže ) Zkusím.

    21.7.2021 od xxx_tomcat_xxx

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.7.2021 od CRF1000

    já tomu nerozumím, pokud motor běží, je problém v přenosu hnací síly z motoru na zadní kolo, k vytvoření základního stálého převodu slouží u skůtrů jednoduchá převodovka, na převodovku se přenáší kroutící moment z variátoru řemenem....

    nerozumím tomu, proč tady řešíte zavzdušněnou palivovou soustavu..ale možná se hluboce mýlím, motor běží ale skůtr nejede kvůli bublině....

    Doplněno:

    Píše že po odpojení od nádrže to jede jak má,než vyjede benzín z karburátoru,bude to odvzdušňovací ventil na 99%

    22.7.2021 od velkýjawista

    Píše že po odpojení od nádrže to jede jak má,než vyjede benzín z karburátoru,bude to odvzdušňovací ventil na 99%

    22.7.2021 od velkýjawista

    aby to bylo vyčerpávající, z variátoru se ta hnací síla přenáší přes odstředivou spojku na převodovku...takže když se motor točí ale zadní kolo netočí, podíval bych se kde to "točení" končí a tam bude chyba

    21.7.2021 od CRF1000

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.7.2021 od velkýjawista

    Pčesně tak se kámošovi chovala motorka,bylo ucpané odvzdučnění ve víčku.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist