globalmoto_duben_nolan




Náhrada původního mechanického otáčkoměru u JAWY 350 elektronickým otáčkoměrem - podruhé.

  • 0

    29.6.2021 od Kment

    Takto lze nahradit mechanický otáčkoměr za elektronický na všech jawách 350. Již jsem najel přes 1700 km a funguje to bez problémů a otáčkoměr ukazuje přesně.
    Použijeme otáčkoměr MERA LUMEL ze škodovky 120 - 130.


    (-) - zapojení mínus pólu 12V baterie
    (+) - zapojení + pólu 12V baterie
    (S) - zapojení kabelu z cívky, kterou navineme na vysokonapěťový kabel co je mezi fajfkou na svíčku a zapalovací cívkou. Důležité je, že cívka musí mít 17 závitů. Závity na vysokonapěťovém kabelu zafixujeme smršťovací bužírku.

    Doplněno:

    Podmínkou je mít na motorce zapalování VAPE 12 voltů a cívka se vine pouze na vysokonapěťový kabel jednoho válce. Byl bych rád, kdyby jste mi zde napsali, kolika jawařům jsem pomohl vyřešit problém s otáčkoměrem po instalaci el. startéru.

    29.6.2021 od Kment

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    2.7.2021 od ja1

    K čemu to je dobré? Myslím že ani jeden budík se již dávno nevyrábí. A jestli mám na výběr sáhnu po originálu

    Doplněno:

    Čau, keby si s tým prišiel pred 40-timi rokmi a na 6 V to by bola paráda. Koľko som sa s tým natrápil. Tomu sa hovorí prísť s krížikom po funuse. A ešte musí byť aj Vape.Ale máš 10 bodov za snahu.

    4.7.2021 od krokoš

    Ach jo ...

    3.7.2021 od Kment

    budiž ,ale to pořad neřeší že se tento už nevyrábí

    2.7.2021 od ja1

    Je to dobré pro ty motorkáře, kteří mají jawu 350 s tachometrem i otáčkoměrem. Namontovali na motorku elektrický startér. Tím jim přestal fungova původní mechanický otáčkoměr. Toto je cesta, jak mít opět funkční otáčkoměr.

    2.7.2021 od Kment

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist