bmw_r1300gs_cartec




Motorka se načte, ale hned zhasne

  • 0

    19.5.2021 od Salfa72

    Ahoj všem. Nejprve se trošku ospravedlním. Snažil jsem se hledat než napíšu, ale tento konkrétní případ jsem nenašel.

    Strčím klíček do zapalování, otočím, motorka se načte, protočí se ručička na tachometru - zatím všechno v pohodě jako vždy. Jakmile ale zmáčknu el. startér, všechno zhasne (doslova). Baterka je plná. Jsem především jen běžný uživatel bez extra znalostí a bydlím v paneláku, tak si ani nemám kde (navíc to neumim) vyměnit ani svíčky. To bych nedokázal. Netušíte, čím by to mohlo být? Do nedávna jsem startoval na první dobrou i když byla velmi nízká teplota.

    Moc děkuju,
    Jirka

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (7)
  • 3

    19.5.2021 od combust

    "Baterka je plná" - a zkoušel jsi to zátěžákem nebo jen voltmetrem?
    Takže buď je baterka kaput a i když má napětí v normě tak má vysoký vnitřní odpor (rozpadlá mřížka nebo tak něco) a nebo je tam někde špatnej spoj mezi baterkou a zbytkem a tam dochází během zvýšenýho odběru při startu k úbytku napětí pod přípustnou mez.
    Nebo je načatej startér a má příliš velký odběr a baterka to nedává.
    Sežeň auto a zkus to přes kabely.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.5.2021 od yozo444

    Podla všetkého je po akumulátore

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.5.2021 od JiriBN

    Připoj na kontakty baterie voltmetr a při zmačknutí tlačítka startéru sleduj hodnoty, určitý pokles je normální a čím starší (horší) baterie tím větší, pokud vše zhasne tak se budeš dostávat do jednociferných hodnot.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.5.2021 od Maxipes_Fík

    Myslím, že se jedná jen o nějakou virtuální motorku z PC hry, jinak by nepsal, cituji: "motorka se načte".
    Jinak souhlasím, že má v háji virtuální baterku, při zmáčknutí virtuálního spínače startéru udělá error.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.5.2021 od zdenysrx6

    bud baterka , nebo kabely mezi baterkou - relatkem - startérem , ja měl taky tenhle problém a byl zlomenej kabel hned za očkem na baterce pod bužírkou

    Doplnit odpověď

  • 0

    21.5.2021 od Karif

    Na GSR600 mám stejný problém. Po zmáčknutí startéru se ztlumí světlo ale jinak nic. Stačí ale trochu se zařazenou rychlostí s motorkou cuknout a na další pokus motorka nastartuje. Dělá mi to teď tak týden. Někdy naskočí hned.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.5.2021 od Pooh-Bear

    Vidím to stejně, jako ostatní.. Taky jsem na jaře měl podobné "příznaky", koupil jsem novou baterku a vše je OK

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist