megamoto_dunlop_kveten
Karburátory

 • 0

  1.4.2021 od Čadil

  Dobrý den,můžu se zeptat,prosím,zkušenějších,jak dlouho nechat palivový kohout na PRI-naplnění karburátorů na Banditovi 1200 po zimním stání,cca 4 měsíce?Kolik zhruba vteřin,minut?Děkuju Jirka.

  Doplněno:

  Já to právě tak 10-15 vteřin pustil na PRI,po pár kratších startech chytla,chvíli se vztekala na 3 válce,ale pak už v pohodě hudrovala.Chytne mi každé jaro,jen jsem chtěl zkusit to přeplavení,abych netrápil tak startér.Ale nějakou změnu stran přeplavení a nepřeplavení jsem nezaznamenal.Třeba to chtělo dýl nechat otevřené.Karburátory mám loni po opravě,přetěsnění,vyčištění,plus podtlaky..Děkuju kluci za radu a Váš čas.Jirka.

  2.4.2021 od Čadil

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
 • 0

  1.4.2021 od Pedl

  Zkus třeba 10 vteřin a zas přepni na ON, když nepomůže tak zase
  Ale já to nedělám, prostě delší dobu přidržím Start a vždy se to rozjede.

  Doplnit odpověď

 • 0

  1.4.2021 od ferda.66

  je to samospad,takze treba skuz pocitat do deseti,a pokud mas ok baterku,tak ten zbytek,co bude (jestli) chybet ti to natahne .Ja mel pauzu max 3 tydny,a tech 10-15vt stacilo....

  Doplnit odpověď

 • 0

  1.4.2021 od _ldp_

  Tak zrovna dneska jsem toto řešil u mého Bandita... 1. start po zimě. Vypekla mě baterka, takže nakonec jsem dával moto na nabíječku a abych se aspoň kousek projel pomohl si kabelama a baterkou z auta. Zapomněl jsem kohout na PRI skoro hodinu a nic se neděje. Jinak ale stačí opravdu pár vteřin, jak už psal někdo přede mnou.

  Problém s delším puštěním na polohu PRI může nastat, když netěsní některá z jehel v plovákové komoře. To se pak zalije válec benzínem a při pokusu o start, kdy je daný válec ve fázi komprese, dostane píst štos (nedojde do horní úvrati) a je dostartováno. Navíc nachčije benzín přes kroužky pod píst do oleje.

  Potom jedině svíčky ven, startérem vycákat benzín z válců a pokud toho proteklo do oleje příliš hodně, pak i výměna oleje.

  Tak šťastné startování do nové sezóny

  Doplnit odpověď

 • 0

  2.4.2021 od ja1

  poloha pri je jen otevření kohoutku bez podtlaku , je uplne jedno jak dlouho je otevřený , benzin v karbci zastaví jehly nad plovakama

  Doplnit odpověď

 • 0

  9.4.2021 od Hydropes

  Me se jeste osvedcilo pri otevrenem PRI parkrat trochu zakyvat motorkou ze strany na stranu
  Pak chytaji hned 4 a ne valec po valvi

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist