globalmoto_duben_nolan




Jak správně zahřát 2taktní motor? a jak ho správně zajíždět po výměně pístu?

  • 0

    15.1.2021 od slavicscream

    Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jak správně zahřát dvoutaktní motor v chladnějším počasí. v létě je to v pořádku ale v zimě nechci nic pokazit tak se raději zeptám.
    Koupil jsem si 2takt. původní majitel působil seriózně dokonce mi i trochu slevil. Mašina má nějaké vady na kráse ale do toho jsem s tím už šel. Věděl jsem že bude chtít péči a v detailech se docela vyžívám. projetí na místě koupě bylo v pořádku a majitel mi motor dosti vychválil.... říkal že je dělaná nová ojnice, píst, gufera, ložiska. Podle vzhledu motor taky vypadal dobře a nechtěl jsem ho tam "půlit"
    takže jsem mašinu zaplatil a už si jí vezl domů. doma při první projížďce najdnou motorka ztratila výkon začala štěkat a přidřela se mi na klice. Technik kterému jsem to dal na udělání je můj dobrý přítel. takže v něj mám důvěru. bohužel v den koupě nemohl takže jsem to kupoval bez něj...
    poté co mašinu rozdělal zjistil že majitel který to měl předemnou opravdu spoléhal na to že motorka projížďku vydrží a že se nerozsype.... když zjistil co je uvnitř byl z toho zděšený.... ojnice nějaká čína. píst byl hrubo po doporučených motohodinách - Wossner. ložiska byly ještě originály... a gufera pamatují krále klacka... samozřejmě že původní majitel nekomunikuje a zablokoval si moje číslo a jelikož je to kross motorka tak papíry také nejsou... ani smlouva....

    motor mám už hotový a dnes pro něj jedu... proto se chci zeptat zda by mi někdo poradil ohledně zajíždění a správném zahřátí jelikož s 2taky nemám příliš zkušeností

    díky moc

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 1

    15.1.2021 od yozo444

    Doplněno:

    díky

    16.1.2021 od slavicscream

    A este daj pozor aby si nemal chudobnú zmes

    15.1.2021 od yozo444

    Doplnit odpověď

  • 1

    16.1.2021 od zdenysrx6

    jo víc oleje než je doporučeno pro normalní ježdění , pokud to ma oilmastrer tak bych přidaval olej i do benzínu , cca tak 1:100 - 1:70

    Doplněno:

    díky

    16.1.2021 od slavicscream

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.1.2021 od cita29

    Odpověď už jsi dostal, ale teď se zeptám já, i kdybys ho tam teda chtěl půlit, to by mě teda zajímalo jak by jsi to chtěl udělat? Rozmrdat celou moto, vyndat mu v garáži motor na zem, rozebrat do šroubku a pak říct mě se to nelíbí a odjet dom? Myslíš že to je reálné?

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist