megamoto_megaparts_leden
homologace

Odpovědí (6)
 • 0

  3.1.2021 od JiriBN

  Přídavná světla ano, a ještě by měly být homologovaná jako konkrétní typ světla. Tj. Potkávací, mlhová, dálková. Dálková světla můžou na motorce být max. 2 včetně hlavních světel.
  Padáky mít homologaci nemusí.

  Doplnit odpověď

 • 0

  3.1.2021 od Rooks

  Ahoj jak psal kolega nahoře ano musí. V mém případě mám přídavné světla bez E a proto jsem nechal zapsat výjimku do TP a ještě další věci co jsou na hrane . Padák se neřesi pokud nemá ostré hrany.

  Pajas

  Doplněno:

  jo...musí být na samostatný vypínač ( musí to být zapojeno tak yby svítily jen při zapnutých alespoň obrysových světlech a nemusí mít kontrolku)

  4.1.2021 od Martin167

  Přídavná světla musí být homologována jako mlhová ( označení na svítilně je B a nebo F + samozřejmě homologace EHK/es) , jinak to nevychází na počet povolených světel dle předpisů.
  Výjímky jsou něco jiného, pokud se uděluje výjímky , tak je to především na neevropské verze motocyklů a i v tomto případě musí být světlo schváleno lespoň dle normy DOT/SAE.

  4.1.2021 od Martin167

  Doplnit odpověď

 • 0

  4.1.2021 od CRF1000

  Výjimky uděluje MDCR, žadatel musí doložit protokol technické zkušebny, podle kterého světla plní požadavky platné legislativy.....pokud mají alepsoň nejakou homologaci, například DOT, je to dle mého názoru provést zkoušky jako u nového výrobku, domnívám se že to bude finančně náročnější než koupit homologované

  Doplněno:

  Díky za odpovědi ,mám koupenou nějakou čínu ale asi ji nebudu montovat a mrknu se po schválených

  4.1.2021 od Petrik2

  Doplnit odpověď

 • 0

  5.1.2021 od tempest

  A auta lze použít tzv. pracovní světla, které nemusí být homologované. Ale u moto jsem nic ohledně pracovních světel nenašel.

  Doplnit odpověď

 • 0

  6.1.2021 od jawasy

  Já jsem kupoval nedávno taky od Číňana a jsou snad " homologovaná"

  https://www.aliexpre...1.0.0.6d2c4c4doODw2Y

  Především je na nich "E9" a jsou to mlhovky. Cena dost dobrá oproti těm samým co se prodávají na našem trhu.

  Doplnit odpověď

 • 0

  11.1.2021 od cimflik

  Přídavná světla určitě homologovaná. Padací rámy dle mého názoru nemusí být homologovalná, ale hlavně žádné ostré hrany.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist