bmw_r1300gs_cartec




Tachometr

  • 0

    20.12.2020 od Stompař

    Zdravím, mám problém s tachometrem na gas gasi r.v 2010. Tachometr přestal ukazovat rychlost, jinak vše funguje, motohodiny, teplota a otáčky. Nevím, proč přestala fungovat zrovna rychlost, magnet na kole jsem zkusil dat blíže snímači šle i tak nic, všechny dráty jsou nepoškozene. Jen dnes jsem ji umyval a z ničeho nic začal na chvilku fungovat, ale po hodině už zase nic, tak nevím co s tím.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    20.12.2020 od krokoš

    Čau, nájdi spojku na tých vodičoch, kde sa sníímač pripája k tachometru, teda k budíku. Rozpoj to , teda ja som ten spoj vyhodil nakoniec, stále to blblo a spojil som to natvrdo. Bez spojky. Keď to nepomôže, tak skúšaj tie dva vodiče spájať a rozpájať, rýchlo. Ak to ukáže nejakú rýchlosť, tak je porucha v snímači a budík je OK. Teda všetko za predpokladu, že máš dva vodiče od snímača. Lebo sú dva druhy, jeden 2 vodiče a druhý tri vodiče. ten s dvoma vodičmi funguje tak, že v snímači je spínač, ku ktorému keď sa priblíži magnet tak je vodivý. Na základe tých signálov zo snímača to potom ukáže rýchlosť. Snímač origo na KTM stjí cca 40€ pasuje aj do mojej TE 449 husky, možno aj do gasu. Ináč sa to dá opraviť teda snímač, kúpiš nový a do toho puzdra ( na mojej je to puzdro so závitom M8) to nabastlíš oprava za cca 2€, funguje mi to dva roky. Je to taká pixlovina sklenená priemer cca 2 mm dĺžka cca 15 mm, trčia z toho dva kontakty na každej strane existujú všelijaké. Kúp niečo okolo 12 v , môže byť aj silnejší, v elektropredajni. Ak máš pokazený budík tak ivo.kapitan@@4-bikers.cz opravuje to.

    Doplněno:

    V tachometru je to jako nové a nechce se mi do toho moc sahat, abych něco nepokazil. Nešel by spis sundat snímač a projet kolem něho parkrat magnetem? Jestli se ukáže rychlost nebo ne

    24.12.2020 od

    V tachometru je to jako nové a nechce se mi do toho moc sahat, abych něco nepokazil. Nešel by spis sundat snímač a projet kolem něho parkrat magnetem? Jestli se ukáže rychlost nebo ne

    24.12.2020 od Stompař

    Díky moc, zitra zkusim

    20.12.2020 od Stompař

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist