globalmoto_duben_nolan




Jaký olej do kardanu

  • 0

    26.10.2020 od duduk

    Nazdar chlapíci! O tom, jak, kolik a kudy není pochyb, ale jaký olej, to je oč tu běží. V manuálu je SAE 80, ale četl jsem tu někde, že prý není k sehnání a tak tam chlapíci lijí všemožné jiné.... Já jeden našel - MOTUL GETRIEBEÖL SAE 80 GEAR MB MINERALISCH. Takže otázka je jasná - ano, či ne? A pokud ne, tak jaký a proč ne tento? Díky DUDUK

    Doplněno:

    To byla rychlost! Jasné, jednoduché, věcné... Oběma (cuir, Kluzon) děkuji a zařídím se podle rad. Kolama dolů chlapíci!!

    26.10.2020 od duduk

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    26.10.2020 od cuir

    Zvolil jsi spravny olej. Jde o to aby splnoval tridu GL5. Coz motul splnuje.
    V manualu si asi nebude uvedene ze mas mit olej GL5, ale urcite tam bude zminka o hypoidnim oleji.
    Nelekni se az ti ten olej prijde. Jednak smrdi jak kdyz by byl starej a ma hnusnou sedivou barvu.
    Nicmene spousta lidi pouzije spatny olej, prave ve vykonostni tride GL4, coz pro uhlovy prevod neni uplne vhodne.
    Tohle si precti a bude ti vse jasne.
    http://www.petroleum...ove-specifikace.aspx

    Doplněno:

    Byl jsi rychlejší

    26.10.2020 od Kluzon

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.10.2020 od Kluzon

    Ahoj.V prvé řadě si ještě zjisti zda GL4 či GL5 to je mnohem důležitější než viskozita dle SAE.To 80W může být právě obojí! Předpokládám,jako u většiny koncových převodů,že tam má být GL5-olej pro hypoidní převody! Nezaměnovat s GL4 !!. Čili v tvém případě bych s klidným svědomím dal cokoliv 80W90H ,tedy GL5. Ale můžeš si klidně vybrat z jiných GL5 a dle viskozity SAE 80,90,80W90 a jsou i další naprosto zbytečné možnosti.Sám do koncáku léta dávám 80W90H GL5.Na značce nezáleží,beru co mám po ruce.Jo a ted koukám,že ten co jsi si vybral je 80W GL4-tedy NEBRAT! Nabízí se ti i Motul 80W90H,tedy GL5,ten bych dal,pokud trváš na značce.

    Doplněno:

    a oprava, uz se mi ho podarilo dohledat... je to olej MB a ten podle technickeho listu skutecne splnuje POUZE GL4, takze jak jsi sprtavne uvedl tak ten NEBRAT !!
    omlouvam se autorovi za spatnou informaci. Spletl jsem si flasky, protoze vsechny vypadaji temer stejne.

    https://www.louis.de...sch-1-liter/10037657

    27.10.2020 od cuir

    no ono dost prase aby se v tech flaskach od Motulu vyznalo.
    Ja pouzivam tenhle:
    https://www.motul.co...oducts/gearbox-80w90

    jak v datasheetu tak na flasce je napsane GL5

    nabizi se jeste HD, ktery ma v popisku zvyraznene GL5, ale cert vi co je lepsi. Podle nekterych cisel je lepsi ten co pouzivam ja, podle dalsich zas ten HD.
    No hlavni je aby to bylo na GL5. Zbytek uz je asi jedno.
    Vylozene olej ktery postoval autor dotazu se mi k nemu datasheet dohledat nepovedlo.

    27.10.2020 od cuir

    Doplnit odpověď

  • 0
  • 0

    29.10.2020 od Strider

    pri demontazi zadneho kolesa Honda odporuca premazat kardan
    molybdenovou pastou, pretoze treba ochrániť drážky vo vnútri náboja proti treniu a pohybu drážkového spoja :

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist