bmw_r1300gs_cartec




Nastartuje jen cvaká relé

  • 0

    25.10.2020 od Markus007

    Zdravím chlapy potřeboval bych poradit zda jste to už někdy někdo neřešil.
    Po jízdě jsem přijel domů a zastavil abych otevřel garáž, poté jsem chtěl nastartovat ale nešlo to... jen procvalko rele připojené na baterku které pokračuje ke startéru.
    Pojistka je ok baterka nabitá nic by tomu nemělo vadit ale stejně to pokaždé jen cvakne a nic víc...
    Jestli víte budu vdečnej za radu...
    Díky.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (8)
  • 0

    25.10.2020 od tomrich1

    Bud odeslo rele nebo baterka.rele vyzkousej natvrdo,pres kontaky kus pasoviny,kdyz zatoci starter tak je rele ko,kdyz nezatoci tak baterka.

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.10.2020 od Rolda89

    prověř jak píše tomrich1, taky můžeš změřit jestli je napětí na startéru proti kostře, když cvakne relé, tohle můžou dělat i sjetý uhlíky ve startéru, jak se ohřeje od motoru tak se malinko roztáhne a uhlík už nedosedne na komutátor, nebo může být někde proražený vinutí, už jsem viděl oba případy, zkus to nastartovat studený.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.10.2020 od pkkaca

    Vím,že píšeš ,že je bat nabitá a určitě nejsi....,ale máš jistotu,že jsou kontakty na baterce čisté a utažené?

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.10.2020 od RosSV

    pro rychlou diagnostiku kvality baterky bych vyzkoušel nastartovat pomocí startovacích kabelů s pomocí třeba baterky v autě. Pokud to půjde bude problém v baterce, když ne potom bych hledal chybu v ukostření, relé, spínači bočného stojánku,.....

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.10.2020 od Baza

    Měl jsem stejný problém na SV, občas to šlo dokonce nastartovat bez problémů aniž bych s tím něco dělal. Po několika dnech pátrání jsem náhodou přišel na to, že je špatný kontakt na konektoru přímo na startéru. Pouze jsem zahýbal s kabelem a už to bylo ok. Asi jak na to jde voda od předního kola, tak chytil časem konektor trochu koroze.

    Doplnit odpověď

  • 0

    26.10.2020 od maspe

    u mě to byl poškozený kabel mínusu k motoru o zadní svod. Po výměně cajk

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.10.2020 od Razzorr

    To srejny se me stalo kdyz umrela baterka proste byla tak ko ze se ani pri jizde nedobila. Po vymene vsechno ok

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.10.2020 od alpe

    Pokud ti při startování pohasínají světla, je chyba v baterii, kontakty u baterky, nebo v kabelech. Pokud světla svítí stejnou intenzitou, bude chyba zřejmě někde dál - relé, startér.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist