globalmoto_duben_nolan




bzučivý zvuk v oblasti vstřikování při akceleraci

  • 1

    13.10.2020 od mzem

    Zdravím, mám novou Kawasaki W 800 (2020) a při jízdě pod plynem, slyším na levé straně u vstřikování, bzučivý zvuk,
    jako když rychle rozepínáte zip. Po nastartování na volnoběh to nědělá, ani když za jízdy uberu plyn, jen při akceleraci.
    V servisu mi řekli, že to nic není, ať jezdím, že je to v záruce. Ten bzukot cca od 2.500 km. Teď mám najeto 3.700 km.
    Nemá někdo tip, co byto mohlo způsobovat ? ( Není to řetěz)

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    14.10.2020 od OndraCB

    Netřepotá se ti tam volnej vzduchovej filtr?

    Doplněno:

    Půjdu to zkontrolovat. Díky za tip.

    14.10.2020 od mzem

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.10.2020 od FiZzeR

    Buď tam bude něco uvolněného, nebo (spíš) jsou to vstřikovače a dřív sis toho jen nevšiml. (Vstřiky jsou solenoidy, při práci vydávají zvuk, je to normální.)

    Doplněno:

    Dříve jsem to neslyšel, až po ujetí cca 2.500 km. Mně se těžko vstřebává, že mi
    v servisu nedokázali říct, odkud se ten zvuk bere. Zkusím se jich dotázat, to co
    píšeš Ty. Díky. Milan

    14.10.2020 od mzem

    Doplnit odpověď

  • 0

    15.10.2020 od rousini

    Pro začátek by asi bylo dobrý zjistit, jestli se ten zvuk mění s otáčkama. I vstřikovače mají svůj rytmus...

    Doplněno:

    Jestli ta frekvence toho bzučení je stejná, tak to těžko odhadovat, co to může být. Nejlépe vyzkoušet na nižší kvalt, kdy se s malou změnou rychlosti hodně mění otáčky. Pak taky vyzkoušet jestli se to mění s otáčkama nebo jen s rychlostí jízdy (vymáčknout spojku).
    Máš to v záruce, jezdi a na garančce si to nech zapsat do zakázkového listu. Nic tam nespecifikuj, příčinu bzučení nech na nich. Jen trvej na odstranění.
    Taky je možné, žes to bzučení začal vnímat až časema ono k té motorce jaksi patří.

    20.10.2020 od rousini

    No, tak to na vstřiky nevypadá. Až půjdeš na garančku v záruce, tak trvej na zapsání problému do zakázkového listu (nebo jak se to jmenuje) a trvej na odstranění. Vůbec tam nespecifikuj, co to způsobuje, to je jejich boj. Jen obecně popiš problém s tím, že to dříve nedělalo a trvej na odstranění.
    Taky je možný, že ten zvuk tam patří, není to nic škodlivého a ty si to začal vnímat až časem...

    19.10.2020 od rousini

    Ahoj, no když to rozjíždím na 1. stupeň tak to nebzučí, až od dvojky výše.
    Ta frekvence mi pak přijde stejná. Zajímavé je, že po nastartování v neutrálu
    a přidáním plynu, ten bzukot neslyšet. Pokud by měly vydávat nějaký zvuk
    vstřikovače, tak ty pracují už po nastartování v neutrálu. Každý válec má svoje
    sání, dva vzduchové filtry a dva vstřikovače. Slyším ten cvrkot jenom zleva.
    Vzduchový filtr jsem kontroloval, ten nijak nevibruje. Benzinové čerpadlo
    je v nádrži vpředu, blíž k vidlím to je v pohodě.
    Díky za reakci. Milan

    16.10.2020 od mzem

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist