globalmoto_duben_nolan




Prevodovka

  • 0

    29.6.2020 od Eastrider

    Dobrý večer vážení!
    Triedim veci pre skladbu motoru J350-638
    Aha čo som našiel:
    Dva "rovnaké" hriadele predlohy, akurát jeden má 12 zubov, druhý 13.
    Koment k tomu, vysvetlenie, názor, prípadne následky, vplyv na chod motoru...
    Prečo mám tam namontovať jeden a nie ten druhý? Ktorý?
    Ďakujem za odpovede!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 2

    30.6.2020 od vint

    Změní se převodový poměr otáček 1. až 3. rychlost vůči motoru, s 13 zuby budou rychlosti rychlejší. S 12 zuby bude 1. až 3. rychlost více do pomala. 4. rychlost zůstává pořád stejná, protože nejde přes předlohu, ale přímo přes hlavní hřídel. Standart bývá 12 zubů.
    Pomalejší převody jsou výhodnější třeba se sajdou, s Pavem, v kopcovitém terénu, trvalé jízdě ve dvou. Jejich nevýhodou je ale o něco větší skok mezi 3. a 4. rychlostí. 3. rychlost se musí více vytočit při řazení na 4.
    Oproti tomu 13 zubů dovolí větší rychlost na jednotlivé rychlosti 1 až 3. To je dobré, pokud je motor OK a jezdí se spíše solo.
    Záleží tedy na účelu užívání motorky a na povaze jezdce, co zvolí.

    Doplněno:

    Ďakujem! Detailná odpoveď. Keby všetky odpovede boli také alebo podobné, virtuálny priestor by bol oveľa čistejší.
    Inak prevodový pomer som pochopil hneď, aj rozdiel medzi nimi, skôr som sa obával, že zase držím v ruke neštandardný kus z Turecka, Poľska, Číny alebo tak.

    1.7.2020 od Eastrider

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.6.2020 od Kohlstein

    Proč s tím nejdeš do diskuse?

    Doplněno:

    Nazdar!
    Kam?
    ?

    1.7.2020 od Eastrider

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.7.2020 od ja1

    podle mne zaleží na protikolečku

    Doplněno:

    Vďaka, ale len z časti.
    Protikusy sa líšia len vonk. priemerom, nie počtami zubov.

    1.7.2020 od Eastrider

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.7.2020 od libor600

    12 zubů a proti kolo 19 zubů je standart, v případě potřeby zvýšení tažné síly, sidecar, Pav, atd se jeví jednodušší řešení- změna sekundárního kola. 13 zubovou předlohu a počet zubů proti kola jsem bohužel nikde nenašel.

    Doplněno:

    Také existuje předloha 11 zubů. Počet zubů však neznamená kde byla hřídel vyrobena, ČR, Turecko, Taiwan, Indie, někde v EU.

    2.7.2020 od vint

    Áno, vďaka za odpoveď, mám aj tzv. protikus, aj k jednému aj k druhému.
    Zaujímavosť: oba majú 19 zubov, (malý)rozdiel je v priemeri.
    K 12-ke je o chlp väčší.

    1.7.2020 od Eastrider

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist