bmw_r1300gs_cartec




Spojka

  • 0

    29.6.2020 od mrak78

    Ahoj kluci, letos na jaře jsem nechal vyměnit spojkové lamely i pružiny kromě koše ten vypadal celkem dobře na moji Yamaha tdm 900. A od té doby jen při ranním studeném startu když zařadím jedničku při zmáčknuté spojce motorka poskočí a chcípne na podruhé už je vše v pořádku a jednička jde na pohodu vypadá to jako slepené lamely či co. Na těch starých bylo vše v pohodě ale při jarním servisu jsem to nechal Preventivně vyměnit i s olejem a čekal jsem že to bude cajk a ono není díky za rady?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    29.6.2020 od FruFru73

    Po nastartování zkus 1-2x zmáčknout naplno spojku aby se odlepila a pak teprve zařaď.Já to takhle dělám a jednička mi jde pak lépe zařadit.
    Možná zkusit jiný olej,jaký jsi dával?

    Doplněno:

    Toto m nepomáhá mám vyzkoušené ale dík

    30.6.2020 od mrak78

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.6.2020 od Pedl

    Jo momentálně řešit zařazením a mačkáním spojky před startem a posunováním motorky ať se lamely odlepí.
    Hádám že ti nevyměňili olej za tepla ale za studena a něco tam zůstalo. Je dobré to projet a pak měnit olej. Ale třeba se to po pořádné jízdě samo spraví.

    Doplněno:

    Zatím jsme přišli na to že by to mohly být ty nové docela dost silné pružiny oproti těm starým (šlo to jak po másle) které na ty lamely po dojezdu za tepla silně tlačí a oni se k sobě přilepí a za studena nejdou od sebe nevím jestli by nepomohlo po dojezdu nechat zmačklou spojku do druhého dne a trochu ty pružiny vytahat

    30.6.2020 od mrak78

    Doplnit odpověď

  • 0

    30.6.2020 od Slávek-TDM

    A máš správně nastavený palec/táhlo spojky na motoru? A co třeba spojkový lanko, není už starý a vychozený v bowdenu? Pak by mohla spojka trochu míň vystavovat...

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.7.2020 od spooler

    Čus. Kolik máš najeto? Já měnil spojku, resp. plechy kvůli tomu že se my spojka pořád unášela. Když jsem ji vyndal a změřil sílu, téměř odpovídala nové a to mám 66tkm. Všechny plechy ale byly spálené resp . flekaté takže zvlněné. Proto když jsem spojku vymáčkl, stále byla díky zvlnění plechů v záběru. Píšeš žes měnil lamely. Jak vypadaly plechy? Změř sílu lamel a pokud je OK, dej tam z5 origo spojku ...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist