bmw_r1300gs_cartec




přibývá motorový olej

  • 0

    14.6.2020 od Kuba235

    Zdar, potřebuju poradit. Koupil jsem si Aprilii pegaso 650 I.E rok 2003 a když jsem koukl na měrku oleje tak bylo přelito asi tak o 2cm, tak jsem přebytek odčerpal aby byla hladina OK a šel to projet. Následující den jsem se koukl znovu na měrku oleje a zase tam bylo o 2cm jakoby přelito, takže jsem znovu odčerpal a zas projel a je to furt dokola. Chladící kapalina nemizí. Takže čím to je? Díky za rady já už nevím co s tím.

    Doplněno:

    a ještě mě tak napadá, v manuálu nepíšou nic o převodovém oleji. Jak to s ním je ? Má toto pegaso sólo okruh na převodovku ? Případně jak se kontroluje/mění ?

    14.6.2020 od Kuba235

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    14.6.2020 od Baťoch78

    Maslím, že si čerpadlo nasaje olej a pak se ustálí po vypnutí, jinak nevím.

    Doplněno:

    takže by to mělo být v pohodě ? Ale když si to tak vezmu, tak přesná hladina bude vidět jen při výměně oleje a pak už ne, když to tedy čerpadlo nažene do rámu

    14.6.2020 od Kuba235

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.6.2020 od krokoš

    Hlavne oňuchaj ten olej, či nesmrdí za benzínom. Ak áno, tak je zle, tečie ti do oleju benzín a hrozí zadretie motoru ak už nie je zadretý. Olej meraj podľa manuálu.

    Doplněno:

    Prosím jak by se mohl dostat benzín do oleje ? připadá mi že je to trochu cítit

    15.6.2020 od Kuba235

    Prosím jak by se mohl dostat benzín do oleje ? připadá mi že je to trochu cítit

    15.6.2020 od Kuba235

    Prosím jak by se mohl dostat benzín do oleje ? připadá mi že je to trochu cítit

    15.6.2020 od Kuba235

    dobře, zítra skusím a díky za tip

    14.6.2020 od Kuba235

    Síce u striekačky by to nemalo tam natiecť, ale radšej poňuchaj.

    14.6.2020 od krokoš

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.6.2020 od stnd

    nevím co má v manuálu Aprilie, ale Yamaha co jsem měl i KTM se měří po zahřátí, ne za studena. Olej se má (u těch dvou) rozdistribuovat v okruhu a pak se měří. Není to jak u auta...

    Doplněno:

    v manualu píšou že se musí motorka nechat volně klapat na rovném povrchu několik minut a pak zhasnout a měřit, ale hodně lidí mi říká že je to blbost a měří se za studena, tak jestli se řídit manuálem...

    14.6.2020 od Kuba235

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist