globalmoto_duben_nolan




Motorka A2 pro začátečníka

  • 0

    19.5.2020 od Dulry

    Ahoj, těch dotazů na tohle téma tu je dost, ale nikdy ne pořádná odpověď. Potřebuji poradit s motorkou. Jsem úplný začátečník, občas sem jela na skútru nebo půjčené 125 na parkovišti jinak nic. Mám hotové papíry na A2 a ohlížím se po motorce spíš chci sportovní nebo eventuálně naháče. Nepište mi sem prosím, že s mou výškou by to chtělo choppera nebo tak. Nechci je, sedala jsem si na dost motorek a potřebuji něco kde budu sedět "nakloněná dopředu", jinak je mi to nepohodlné. Jsem docela malá, mám sotva 160 cm a potřebuji něco nižšího. Díky za tipy

    Doplněno:

    Abych doplnila kam chci jezdit, no hlavně do školy, nemám to úplně blízko a motorka by mi o mnoho ulehčila věčné vstávání v 5 ráno na autobus. Ale taky na nějaký výlety s kamarády a případně i nějakou delší trasu jen po republice ale to spíš vyjímečně, rozhodně ne někam do zahraničí. :D

    28.5.2020 od Dulry

    Koukala jsem zatím na kawasaki ninja 250R/300 nebo na hondu cbr 300, ty se mi líbí a šla bych do nich ale samozřejmě si chci nechat i poradit.

    19.5.2020 od

    Koukala jsem zatím na kawasaki ninja 250R/300 nebo na hondu cbr 300, ty se mi líbí a šla bych do nich ale samozřejmě si chci nechat i poradit.

    19.5.2020 od

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    19.5.2020 od zlaopice

    Zajímavá volba by mohla být Honda REBEL CMX 500, nízký posez a snadné ovládání. Záleží jak by ti sedl ten posez. Já s ní jezdím druhou sezónu a spokojenost

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.5.2020 od Waskezova

    Honda CMX500 Rebel je supr, ale na tebe možná moc těžká (má 190 kg)? Navíc cruisery/bobbery asi nejsou tvůj styl.

    Z naháčů od Hondy je skvělá CBR300R Neo Sports Café, velmi lehká ( jen 143 kg), hbitá, designově parádní a luxusně postavená. Do zatáček famózní a navíc se dá stále sehnat model 2019 za 110.000,-. Nemá ale ukazatel řazení a jednoválec dost vibruje. Pokud bys chtěla stabilnější stroj na delší cestování i dálnice, tak CB500F (189 kg). Teď je navíc v akci o 10.000,- lacinější. Ale Neo je dravější, CB500F zase klidnější. Ten samý agregát jako CB500F má i kapotovaný sport CBR500R, ale na něm se už dost leží, je drahý (170.000,-) a už dost těžký (192 kg).

    Pro tebe akorát by byl i KTM Duke 390, to už je hodně rychlá a velmi kompaktní strojovna, navíc v A2 třídě technologicky absolutně nejvyspělejší (TFT displej, propojení s mobilem, navigace, kompletně nastavitelné pérování, možnost rychlořazení) a navíc stojí do 150.000,-.

    Z Kawasaki bych zkusil buď naháče Z400, nebo sport Ninju 400. Oba mají 168 kg, sedlo nízko, skvěle se ovládají, a jejich dvouválec jede i ke 200 km/h. Při vytočení už jsou to hodně rychlé motorky. Určitě bych se vyhnul čemukoli nad 400 ccm od Benelli (většinou hodně těžké a líné), ale např. BN251 nebo Leoncino 250 jsou moc pěkné a lehké motorky. Zcela nová je i Yamaha MT-03 2020, ta je také příjemně kompaktní, ale není moc živá (400 od Kawy jsou zcela jinde) a nemá lehkou asistenční spojku. Má ale super přehlednou a velkou digit. přístrojovku.

    Suzuku GSX250R nebrat, protože je moc těžká na 250 ccm. Velký stylovky a přitom kompaktní a lehké jsou na Dukeovi 390 postavený Husqvarny Svartpillen/Vitpillen 401, ale nejsou moc pohodlný a platí se tam za luxus značky.

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.5.2020 od fleet.admiral

    Manželka má 163 cm. Když jsme kupovali naše motorky, výška sedla pro ni byla klíčovým parametrem. Pro ni jsme vybrali Hondu CBR 125R, protože měla sedlo o pár cm níže než nahatá CBF. Moje Kawasaki Ninja 250R má sedlo ještě níže, z ní dosáhla na zem nejstabilněji. Sledem událostí ale ani jeden z nás nakonec nejezdí a moje kawa je na prodej (nenajel jsem ani 3 000 km): https://www.motorka...ja-250r-1337438.html

    Doplnit odpověď

  • 0

    20.5.2020 od Motoristik

    Měl jsem Yamahu MT03 (rok 2009 - pozor, novější jsou slabší dvouválce) a rozhodně bych ti ji doporučil. Také se o ní říká, že je to motorka "pro baby", protože je menší a nižší. Je tam jednoválcovej motor (660), takže to jede krásně odspodu a dost solidně to tahá. Brzdy perfektní, design taky, ovladatelnost naprosto top (v zatáčkách se cítí jak doma a je to opravdu jako na kole), fajn manipulace, kvalitní zpracování, za 4 sezóny žádnej problém, vše udělané "festovně". Není to na cestování, projev motoru je takový hrubý - v porovnání se čtyřválci to vibruje, ale já s tím neměl sebemenší problém. Pro začátečníka bych ji doporučil a když bych měl znovu A2, tak bych do ní šel znovu.

    Když jsem vybíral, taky jsem narazil, do 35Kw tolik motorek není a škrtit jsem nechtěl.

    Záleží ale, k čemu motorku chceš - jestli na nějaký cestování, blbnutí, ježdění kolem komína atp., ale jestli chceš, aby to trošku jelo, tak bych do 300 nešel, bude to líný. MT jede dost solidně, nemáš problém s předjetím atp.

    Kdybys měla jakýkoliv dotaz, napiš, rád zodpovím.

    https://www.motorkar...ha/yamaha-mt-03.html

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist