bmw_r1300gs_cartec




Vysoká spotreba

  • 0

    1.5.2020 od vagascan

    Z nicoho nic mi stupla spotreba na motorke o 1,5 - 2 L

    Jazdieval som na 6 - 6,5 a teraz 7,5 - 8,5 L .

    karburatory boli vycistena a zosynchronizovane v 2018 , moto drzi otacky pekne, startuje na brnk.
    Sviecky vymenene v 2019.
    Vzduchovy filter ma 2,5 roka a 12 tisic km.
    Styl jazdy som nezmenil.
    Skusal som aj na spotrebu, no tam som sa pod 7 nedostal.
    Sviecky som tiez pozrel su OK, az na 3. sviecku, ta je mierne cierna.
    Vlavo sviecka z 3 valca, vpravo z 2. valca.


    Idem vymenit vzduchovy filter a palivovy. Kde este moze byt zadrhel. Vdaka

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    1.5.2020 od MEK0TA

    Na třetím válci budeš mít nejspíš bohatou směs, asi vysoká hladina v plovákovce. Možná nedovírá jehlový ventil nebo je špatný o-kroužek na tom válci, ve kterém chodí ten jehlový ventil a protéká to kolem něj. Tím, že tento válec pálí víc, tak se to hádá a musíš za to víc tahat, aniž bys o tom musel nutně vědět. Nezaregistroval jsi, že by to mělo třeba nepravidelný chod, bylo to nějak víc hlučné (klepání atd.) než předtím?

    Doplněno:

    Motorka mi zacala "vynechavat" pri prudkom pridani plynu ... iba obcas.. a niekedy vobec ... alebo napr. pri vyjazde z kruhacu stratila vykon a sla na 3 valce a "zdochla" . Natankovanim 100 oktanoveho benzinu tato zavada zmizla a spotreba klesla na 5.5 l bez zmeny stylu jazdy.

    13.8.2020 od vagascan

    vymena sviecok pomohla... po vymene som najazdil 900 km, priemerka 6,17 l / 100 km

    17.6.2020 od vagascan

    Motorka mala po vycisteni karburatorov mierne kolisave otacky - na stvorvalec ok . Pri zvysenej spotrebe boli otacky stale rovnake, zvuk sa nezmenil.

    2.5.2020 od vagascan

    Doplnit odpověď

  • 0

    1.5.2020 od krokoš

    Prehoď sviečky medzi sebou, jeden valec blbne, najprv pojazdi na vymenené sviečky, potom skontroluj , či bude závada zas na 3. valci, alebo či je tá sviečka zlá. ak je zlá tak vymeň ak sa zas zaserie tá na 3. valci tak pokračuj s karbecom ako písal MEKOTA. O tom o krúžku je tu dosť rozsiahle téma , nájdi si to. Asi pred dvoma týždňami? Držím palce.

    Doplněno:

    Sviecku c . 3 - ta spinava - som dnes vycistil zubnou kefkou a petrolejom a vymenil ju so svieckou c. 2. Hned po natanakovani a rozjazde z benzinky som citil, ze moto ide sviznejsie - netreba jej pridavat tolko plynu pri rozjazde a v obci sla velmi pekne na 3000 otacok a pri rychlost 110 km / h a 6 prevodom stupni tahala ovela lepsie.. BA - PK - BA spotreba 6,13. Posledna spotreba bola 7,34. Pri najblizsom zvyseni spotreby ju znova rozoberiem a skontrolujem sviecky. Riesenie este velmi nepovazujem za hotove. - Bolo to svieckou / karburatorom. Najblizsie vyjazdy ukazu co dalek- DAKUJEM za rady. Este sa ozvem. :D

    4.5.2020 od vagascan

    sviecky prehodim. Pojazdim nadrz a uvidim co to spravi so spotrebou ... rozberat karburatory :/. Temu skusim najst...

    2.5.2020 od vagascan

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.5.2020 od rstrmensky

    urcite tesnenia karburatorov, nastavit bohatost zmesy a podtlaky a moto musi ist jak cukrik, ziadne kolisanie otacok, moja pradie jako kocur

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist