globalmoto_duben_nolan




Jawa 50 - problém se spojkou?

  • 0

    9.4.2020 od Agalamaga

    Zdarec,

    Nedávno jsem začal renovovat Pionýra co nám stál v garáži tak 10 let.

    Konečně jsem dal vše dohromady. Než jsem začal nemel jsem žádné zkušenosti a tak jsem vyměnil jen věci jako svíčku, těsnění, filtr atd.. Rozdělal a vyčistil karburator, ale nedělal jsem nic se spojkou ani řazením.

    Pionýr vždy krásně naskočí na první pokus. V neutrálu zní jak každý dvoutakt, ale když zařadím 1 tak to zní jak kdybych "počítal zuby" a ať pouštím spojku jak chci pomalu tak motor zdechne. Pokud přidám víc plynu a pomalu pouštím spojku tak jde cíti trochu tah, ale dřív než se motorka dá do pohybu tak zdechne.

    Když motor není nastartovaný tak jdou rychlosti prolupat bez jakýchkoliv problému.

    Napsal jsem problém se spojkou protože to bylo řešení podobně znějících problému co jsem našel na Google.

    Předem díky za každou radu!

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 1

    9.4.2020 od Milan1963

    Zkoušel jsi spojku nastavovat ? Pokud ne, zkus to lankem - na řídítkách, nebo nepomůže-li to, tak z boku motoru, je tam šroub s matkou, matku povolíš a šrubem šteluješ spojku. Snad jsem to napsal srozumitelně.

    Doplněno:

    Přesně, v právem víko motoru je štoub s kontramatkou. Ten pomalu utahuj až bude odpor, zajisti matkou. Motor mu jít nakopnout aby spojka neklouzala. Jestli nejde, povol to. Zbytek vůle na páčce došteluj lankem. Nech tam vůli. Jestli to bude klouzat, chce to aspoň nové lamely.

    9.4.2020 od Bladerunner

    Doplnit odpověď

  • 1

    9.4.2020 od Eastrider

    Čau, hm ani neviem kde začať.
    Ako prvé sa opýtam neskúšal si roztlačit?
    Ďalej možno motor nemá silu, alebo si rozbabral karburátor, hladina benzinu, zmes a tak.
    Filter, výfuk? Dobre, filter si menil, vidím, vidím.
    Je to ťažko vysvetliť, hádam to rozbehneš. Neboj, skúsenosti prídu časom budeš sa len smiať nad týmto.

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist