globalmoto_duben_nolan




Datum výroby helmy

  • 0

    8.4.2020 od Varanek12389

    Ahojte
    Koupil jsem si helmu a včera jsem ji tak študoval zevnitř a všiml jsem si štítku kde byl měsíc a rok. Logicky mi z toho vyplynulo že to bude nejspíš datum výroby (10.4.2018), čili za 2 dny to budou dva roky. Někde jsem se dočetl že helmy staré 3 let ztrácejí svou účinnost.

    Chtěl jsem se optat, jestli mám helmu prodávajícímu vrátit nebo to tolik nevadí?

    Díky

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    8.4.2020 od JiriBN

    Na stárnutí materiálu jsou náchylnější termoplastove přilby. Dva roky bych neřešil, tedy pokud ti přilba jinak vyhovuje.
    Myslím, že je tu i článek o přilbách, jejich materiálech a jejich vlastnostech.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.4.2020 od Korado50

    Mám doma jednu helmu z konce roku 2009,tedy už 10 let starou, bohužel je trošku větší velikosti než bych potřeboval ale zevnitř je polstrování neporušené a po vyjmutí polstrování (drží ho druky) jsem zjišťoval jak na tom je ta výplň a nezdá se mi nějak ztvrdlá nebo že by se drolila.

    Helma: kbc drt-x mad dog

    Osobně ale používám Suomy Stella apache protože mám silniční motorku.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.4.2020 od krokoš

    Čau, nerob z toho aféru, ja jazdím na cestnej mašine 15 ročné gumy, a prilbu asi mám tiež cez 12 rokov. A aj na enduro. Ináč s tou starou integrálou Airoh som plesol o zem pred dvomi rokmi a znútra už pomaly hnije a smrdí a jazdím v tom.

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.4.2020 od 3setam

    Neresil bych to. Je rozdil to mit 2 roky v krabici ve skladu a 2 roky s tim jezdit, kdyz do toho pali slunce. Mej se

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.4.2020 od PYTEL1

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist