bmw_r1300gs_cartec




Problém se zapalováním

  • 0

    28.3.2020 od Dominik2000

    Nedávno jsem si dělal kompletní GO motoru na mojí Jawě 350/638. Zdá se, že se oprava povedla, ale zvláštním způsobem mi vynechává zapalování. Špatně startuje a když chytí tak dlouhou dobu běží jen na jeden válec. Když se pořádně ohřeje jede pravidelně na oba válce, za tepla i normálně startuje.

    Zkoušel jsem zaměnit indukční cívky pravou za levou, dále kondenzátory, fajfky, svíčky a výsledek se nezměnil. Kladívka mám očištěné, zapilované.

    Kde je tedy chyba? Vadné magneto, či co?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    28.3.2020 od kokoška.

    Na kladívka se vyprdni a kup náhradu kladívek od vape, s kladívky je vždy jen trápení.Motor máš dobře poskládaný? Gufera nová? Všechna těsnění v pořádku? Karburace nastavená dle příručky?

    Doplněno:

    Gufera jsem dával všechna nová, v tom by problém být nebyl. Z motoru nikde nic neprosakuje. Zítra ještě zkusím zkontrolovat hladinu v karburaci a dát jiný kabel na přívodu od kladívka k indukčce. Uvidíme.
    Vape by bylo řešení, ale to si momentálně nemůžu dovolit.

    28.3.2020 od Dominik2000

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.3.2020 od libor600

    Ahoj, na kladívka bych se vyprdl a nahradil bych je bezkontaktním zapalováním, v podstatě akorát vyměníš destičku s kladívky za toto zapalování. Určitou výhodou je oproti WAPE je že zachováš ostatní elektro zařízení a je to podstatně levnější. A hlavně odpadnou starosti s věčným seřizováním. Doporučuji E- shop moto Ústí n.L. nebo Jelínek

    Doplněno:

    Asi bych to tak taky řešil

    31.3.2020 od Falco1960

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.3.2020 od smitth

    Já to řešíl zapalovaním IM SOFT. Pouze výměna destičky místo kladívek. Mám to třetí rok. Najeto 24tis. Jediná udržba občas vyfoukáni prachu od uhliku. Mnoha je toto zapalování zatracované,ale já mám jen pozitivní zkušenosti. Vibrace, horko vše v pohodě. Jelikož je to říditelné zapalovaní tak je třeba propojovací kabel, který je součástí balení. Prográmek je jednoduchý. I na základní nastavení to pojede oproti kladívkum lépe.

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.3.2020 od Eastrider

    Ahoj, tie indukčné cievky vymeň!
    Za iné.
    Predpokladáme, že všetko ostatné je v poriadku.
    Kontakty, atď. Regulátor, usmerňovač, aj to relé... Vieš ktoré však? Aj kondenzátory!

    Doplněno:

    Teď jsem důkladně zabrousil kontakty kladívek, na brusce, hezky do roviny. Zkoušel jsem připojit kladívko k indukčce napřímo přes jiný kabel. Výsledek? Beze změny.
    Napadá mě ještě, jestli jsem motor nepřetaktoval, když jsem slícoval kanály ve válcích. Těsnění u příruby karburace mám zabroušené zároveň s kanály. Trysky 72 a 70. Co mám ještě zkusit? Zapalováním to asi nebude.

    29.3.2020 od Dominik2000

    AHOJ!
    CIEVKY SOM MYSLEL ÚPLNE VYMENIŤ!
    NIE MEDZI SEBOU PRAVÝ/LAVÝ VALEC!. ALE, ŽE SKÚS S ÚPLNE INÝMI, UŽ ROZUMIEŠ?

    29.3.2020 od Eastrider

    To samý jsem zkusil s kondenzátory, výsledek je opět stejný. Zkusím vyměnit kladívka za nové, snad to pomůže.

    29.3.2020 od Dominik2000

    To samý jsem zkusil s kondenzátory, výsledek je opět stejný. Zkusím vyměnit kladívka za nové, snad to pomůže.

    29.3.2020 od Dominik2000

    To samý jsem zkusil s kondenzátory, výsledek je opět stejný. Zkusím vyměnit kladívka za nové, snad to pomůže.

    29.3.2020 od Dominik2000

    Cívky jsem právě že už měnil- pravou za levou, ale nic se nezměnilo. Cívkama to nebude.

    29.3.2020 od Dominik2000

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.3.2020 od Ondra106

    Máš opravdu dobře seřízený předstih a odtrh kladívek ? nepřehodil jsi pravý válec za levý ? případně nepřehodil jsi i písty P za L ? mě se to jednou povedlo a pak to nejde pořádně nastartovat ani do otáček

    Doplněno:

    Do Jawy nedávat odrušené fajfky a svíčky. Zapalování se dá vyzkoušet tak že se sundají fajfky z kabelů a ty se položí na žebra hlav zapne se zapalování a otáčí se motorem a je vidět že hází oba kabely jiskru.

    30.6.2020 od semperit

    Dnes se mi povedlo Jawu nastartovat napoprvé. Myslím že byla jen špatně seřízená směs. Seřídil jsem volnoběh na cca 1000 otáček. Snad to půjde takhle snadno i zítra. ?

    1.4.2020 od Dominik2000

    No, zkusím teda ještě vyměnit cívky ze druhý Jawy, která normálně funguje. Pak se ozvu.

    1.4.2020 od Dominik2000

    Ale teď koukám, že ti to potom jede normálně tak to máš v pořádku to by moh být problém v těch indukčních cívkách případně i kabelech ty bych dal nové

    1.4.2020 od Ondra106

    Ale teď koukám, že ti to potom jede normálně tak to máš v pořádku to by moh být problém v těch indukčních cívkách případně i kabelech ty bych dal nové

    31.3.2020 od Ondra106

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist