bmw_r1300gs_cartec




nefunkční otáčkoměr

  • 0

    28.2.2020 od tobiska

    Zdravím, taky bych poprosil o radu. Na yamahu xvs 1300 stryker jsem namontoval otáčkoměr Drag a po zapojení ukazoval pouze polovinu otáček.Dokoupil jsem adapter Baron BA-7315-50 ale otáčkoměr při tomto zapojení po nastartování naběhne na ,asi 1000ot. ale hned spadne na nulu a tam zůstane.Přidávám el. schema motorky. Mockrát děkuji za radu.Zatím jsem žádnou nesehnal a nechci zkoušet jiná přípojná místa.[img]https://img.motofotky.cz/upload/images/forum/2020/09/513691_ff24c1c27948e8b0c8a67af803cbed5f.jpg[/im

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    29.2.2020 od Slavek-moto

    Tak nemám s tím zkušenost, ale vezmu to jako elektrikař a z toho co jsem vygooglil. Protože ty fotky jsou tak mizerný, že v tom nic videt není, jen rozmazané čáry a to i po stažení souboru do počítače.
    1/ první místo připojení bylo asi správné, na napájení zapalovací cívky, problém je, že podle schematu má motorka cívku pro každý válec, takže měřák správně ukazoval polovinu otáček.
    adapter by měl být zapojený MODRÝ = zadní cívka, ŽLUTÝ = přední cívka, ZELENÝ = zelený drát otáčkoměru. Pokud to nefunguje, bude asi problém s tím, že bude nedostatečná úrověn signálu na výstupu.
    U adapteru je poznámka o vložení rezistoru - dávám přesné znění: Note: If using with Drag Specialties tachometers requires use of 10 OHM 5 Watt resistor "T" into tach feed (green) one end and to ground on the other end
    Jinak v recenzích na ten adapter píšou, že to je shit, co nefunguje... "tož hodně štěstí s tým pertinaxom".

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.2.2020 od yozo444



    žltý na mínus prednej zap.cievky označenie č.1
    modra na mínus zadnej zap.cievky označenie č.1
    zelenú spojíš s tacho zelený vodič
    červenú a modrú z tacho spojíš s +12v na zap.cievke označenie č.15
    čiernu na kostru

    Doplněno:

    A nebo ten odpor,ten tam nemám. Děkuji za rady. Pepa

    29.2.2020 od tobiska

    Ano přesně takto to mám zapojené (s adapterem) a otáčkoměr ukazuje nulu.Po odpojení jedné cívky ukazuje polovinu.Ještě jsem chtěl vyzkoušet připojit ot.na snímač klik hřídele položka 20.

    29.2.2020 od tobiska

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist