globalmoto_duben_nolan




Jak vyměnit olej u tlumiče

  • 0

    12.2.2020 od Masterxx

    Dobrý den obracím se s velkým prosíkem. Před sezonou jsem si chtěl vyměnit tlumičový olej u své ER5 a netuším jak sundat vrchní víčko/zátku. Vím že je kolem nějaký kroužek něco jako ségrovka ale zaboha držet víčko pod napětím pružiny a zároveň se snažit sdělat segrovku/kroužekk prostě nejde.Máte na to nějaké vychytávky? Moc moc prosím o rady a zkušenosti. Zkušenosti mám jen se šroubem což tady neni :(, takže se budu muset mordovat asi s nějakým jistícím kroužkem a přetlačovat se s pružinou asi že? Děkuji předem za odpovědi.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    12.2.2020 od zobik

    pokud je tlumič sundaný z motorky tak jej třeba jej uchytit za trubku ne kluzák a do víčka zatlačit směrem ke kluzáku. ne kluzák opřít o zem a tlačit do víčka tak to nepovolí. takto bych to dělal já :) snad jsem ti pomohl

    Doplnit odpověď

  • 0

    12.2.2020 od Pedl

    Jo je potřeba přetlačit tu pružinu a podržet trubku, ale není to taková hrůza. Myslím, že jsem si tu vnitřní trubku dole zajistil objímkou na trubky a pak svou vahou nahoře tlačil dolů ořechem z gola sady a druhou rukou šroubováčkem vyloupl kroužek. Skládání je ještě bolavější

    Doplněno:

    NO tak jsem to vyřešil už :D pomohl mi taťka a zapřel to o zem a přetlačil pružinu a já mezi tím vyndával kroužek. Všechno nazpět šlo lehce už , ale sundat to byl porod protože jsem to dělal o zem a to je špatně :D jak píšete, ale člověk se chybami učí díkec moc za pomoc :) jste super . Vše je jinak vyměněno složeno a teda musím říct výměna oleje se mi zdá že fakt bude mít efekt.

    12.2.2020 od Masterxx

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist