globalmoto_duben_nolan




Nestartuje po nabiti baterie

  • 0

    10.2.2020 od vetrelecz

    Ahoj, opravdu jsem v koncich a netusim cim by to mohlo byt.
    Mam fz 600 rv 04. V lednu tohoto roku jsem z motorky vytahnul baterii abych ji nabil.

    Na motorce nekolik mesicu predem byly udelane ventyly nove svicky atd. generalka... - vse funkcni
    Vcera jsem baterku vzal, nabitou, a vlozil do motorky a jen odzkousel, z casovych duvodu, zda je vse ok, nastartoval jsem ji a bezela - vse bylo OK.

    Avsak dneska kdyz jsem si na ni udelal prostor a baterku jsem vlozil znova, tu stejnou, tak se display rozsvitil, ale neslo nastartovat.

    Neslo nastartovat: jen svitil display, probehli kontroly a nic, zadny zvuk, proste nic.

    Vyrazeno, postaveno na hlavnim stojanu, vymacknuta spojka a i presto nic.
    Zkousel jsem baterku znova vyjmout a vlozit, nepomohlo.
    Zkusil jsem ze vsemi kabely pohnout a nic.
    Prosel jsem jeste vsehny pojistky a vsechny jsou v poradku.
    FZ vzdy kdyz se otocilo klickem jako kdyby bzucel (meril hladinu-lajcky posudek), ale to dneska nedelal.

    Netusi nekdo co by s tim mohlo byt?
    Bohuzel momentalne nedisponuji merakem, ani jinou baterii pro odzkouseni.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    10.2.2020 od Simitom

    Podle mě je mrtvá baterie. Vyřeší nový kus.

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.2.2020 od Mirekdoda

    vetrelecz:
    jestli je akumulátor v motorce uložen na ležato, nabíjej ho ve stejné poloze, v jaké leží. Jestli je u startovacího relé pojistka, zkontroluj tu pojistku. Zkontroluj také, v jakém stavu je to startovací relé (jestli není viditelně deformované teplem kolem kontaktů).

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.2.2020 od D.C.

    Blbost, ale... nemáš přeplej "zdechák" (u plynu)??? jen vlastní zkušenost a několikasetmetrový trénink s Jawkou

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.2.2020 od stnd

    Pokud si ten voltmetr ani nemůžeš půjčit, můžeš si nechat v obchodě nebo servisu kde prodávají baterky nechat přeměřit tu svou. Tím bych asi začal, obhledat co zaznělo výše taky dobrý.

    Doplněno:

    No toto není vyřešené , spíše bych se teď bál aby tě to nenechalo v létě někde na cestě , Poptej se po nějakem elektrikáři at se ti mrkne na svazek a na kontakty ve spínačce a u chcípaku.

    20.2.2020 od Yuri_CZ

    tak vyreseno, zkusil jsem to znova - a jede to 1) procistil jsem spinaci skrinku, 2) promichal jsem nadrz, 3) nekolikrat jsem otocil klickem zasebou rychle + rychle jsem pomackal vypinani elektriky, pak tam cvaklo a od te doby to jede :) (baterka je vlepsi kondici nez byla)

    10.2.2020 od vetrelecz

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.2.2020 od ja1

    Startovací relé? Zkus to propojit naprimo

    Doplněno:

    Vyreseno.. V podstate presne nevis co to bylo. Aby te to nekde nevysplouchlo na cestach.

    20.7.2020 od Kov

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist