globalmoto_duben_nolan




Odemčení sedla

  • 0

    9.2.2020 od MiroslavPetřík

    Vážení Motorkáři, jsem rád, že jsem se mezi Vás dostal a přihlásil se do tohoto vašeho fóra. Jsem majitelem motorky Kawasaki ZX-10R Ninja po mém synovi, který s ní jezdil a dokonale ji ovládal. Je tomu tři čtvrtě roku, kdy mi syn bohužel tragicky zahynul a po něm mi zůstala tato jeho motorka i pěkné auto Seat natuněné a čipované. Řeším nyní hodně otázek. Potřeboval bych ale poradit, jak se dostat k baterii motorky Kawasaki ZX-10R Ninja, když mně nejde odemknout zámek sedla spolujezdce,(asi se zasekl), abych se dostal k jeho demontáži a následně pak k akumulátoru, abych ho mohl dobít. Motorka stojí v garáži, ale baterie je již slabá na nastartování. Zámek mi činí odpor, doleva, doprava,cvakám, nevím na jakou stranu mám působit, nevím, abych nezalomil klíč, který je univerzální pro start, palivovou nádrž i uzamknutí sedačky spolujezdce. Poraďte mi prosím, jak na to jít, abych hlavně klíč pak nezalomil. Dá se někde klíče tohoto typu vyrobit náhradní? Prosím napište, nebo lépe mi hned napište mail na můj telefon, nebo prozvoňte, já se Vám ozvu. Prosím na tel: 737850260. Děkuji moc a pomozte mi, kdo víte, jak na to. S pozdravem Miroslav Petřík, Zvole 216, okr.Šumperk.

    Doplněno:

    Podle Vašich rad jsem dnes opět zkoušel demontovat sedlo spolujezdce, ale nedařilo se mi. Jen jsem během dne alespoň si zjistil výrobce náhradního klíčku (sice mám oba dva originální), ale pro jistotu. Prostříkal jsem zespodu, kde je umístěn zámek pro sedlo spolujezdce VD-čkem a zkoušel doleva, doprava s ním nějak pohnout. Zároveň jsem na sedlo poklepával shora, tahal dopředu a dozadu, ale nedařilo se mi. Za klíček jsem chtěl zabrat kombinačkami, ale rozmyslel jsem si to. Nevím totiž na kterou stranu, když je klíček zespodu zasunutý do zámku, na kterou stranu víc zabrat-doleva,či doprava. Jinak je to typ KAW.Ninja ZX-10R, typ ZXT00C, varianta C, verze 12A1, rok výroby 2004. Děkuji Vám moc za Vaše rady. S pozdravem M.Petřík

    10.2.2020 od MiroslavPetřík

    Pokud byste byl někdo z Olomouckého kraje, prosím sdělte mi pokud víte nějakou opravnu těchto motocyklů, kde by mi mohli problém pomoci vyřešit. Mnohokrát děkuji za Vaši ochotu. M.Petřík

    9.2.2020 od MiroslavPetřík

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    10.2.2020 od michal.michi

    O jaký model (rok výroby) se jedná?, popřípadě přiložte foto.

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.2.2020 od krokoš

    Kľúčik sa dá vyrobiť bežne , tam kde robia kľúče. Keď tam je čip tak tým kľúčom , novým môžeš otvárať nádrž a sedadlo. Skús tým sedlom pohýbať pri odomknutí , zatlačiť pri krajnej polohe prípadne odtiahnuť .Možno si nenašiel správnu dierku na kľúč,totiž niektoré motky majú aj zámok na prilbu. A si si to splietol. Držím palce, ináč skús pozrieť tu na motorkároch manuál , tam to nájdeš. Ja som na svojej Husqvarne odvrtal zámok na riadidlá, lebo majiteľ pri kúpe mi povedal, že od toho kľúčik nemá. Po prečítaní manuálu som zistil, že do toho zámku má pasovať kľúčik zo spínačky, a ja debil som odvrtal dobrý zámok.

    Doplněno:

    Jinak děkuji za Vaše rady, ať se daří. M.Petřík

    10.2.2020 od MiroslavPetřík

    Odpověděl jsem do textu výše v poznámkách

    10.2.2020 od MiroslavPetřík

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.2.2020 od zdenysrx6

    v manualu píšou otočit po směru hodinových ručiček a sedlo přitom zvedat nahoru

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.2.2020 od Zx-10RCarlos

    Ahoj, ze spodu je jen jeden zámek a to na odemceni sedla spolujezdce. Jestli jde otacet zamkem tak je potreba zahybat sedlem aby odskocilo. Jestli nejde otocit zamkem je potreba zamek uvolnit. Prostrikej treba WD, aby se namazal a uvolnil.

    Doplněno:

    Dobře že se to podařilo nešel mi takhle demontovat kryt sedla a musel jsem ho zničit, jelikož se mi vyháknulo lanko na otevírání. Každopádně tvůj syn měl vkus, protože je to super motorka, ale taky pěkná vzteklina, takže pokud si jí budeš nechávat a projíždět, opravdu hodně opatrně protože když se chytne u držky, začne pěkná divočina (oproti jiným litrům) .... hodně zdaru

    17.2.2020 od GRASSEL

    Sedlo je dole a děkuji všem Vám kamarádům motorkářům za Vaše rady. Přeji hodně zdraví, pohody a radosti z jízdy na těchto úžasných a krásných mašinách. Brzy se zase s něčím ozvu, co zase nebudu vědět, jak na to. Pěkný den přeji M.Petřík

    12.2.2020 od MiroslavPetřík

    Děkuji moc za Vaše rady, dnes se mi to konečně podařilo a sedlo jsem sundal.
    Děkuji a mějte se moc pěkně. M.Petřík

    12.2.2020 od MiroslavPetřík

    Zkusím vše, jak mi kamarádi radíte. Všem Vám děkuji za cenné informace.
    Mějte se moc pěkně a hodně zdaru. M.Petřík

    11.2.2020 od MiroslavPetřík

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist