bmw_r1300gs_cartec




TPS sensor

  • 0

    13.12.2019 od koubek

    Po zapnutí moto aniž bych něco dělal,skáče asi v 5-8 sekundách ručička otáčkoměru ke 3000 otáčkám a zpět na 0.Po nastarování se občas chytne ale okamžitě skáče ručička ze 3000 otáček na 0.To se stále opakuje.I když nepravidelně. Po hledání na Nettu jsem se pokusil o diagnostické menu ,které jsem zkoušel ať nebo onak a které jsem stejně nenahodil.Koupím asi nějaký přídavný digitální otáčkoměr.Nebo je nějaké východisko ? Takáto diskuse tu proběhla ale s ůplně jiným průběhem.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    13.12.2019 od schejn

    A to lítá jen ručíčka nebo i skutečné otáčky motoru ?

    Doplněno:

    Nazdar.Motor šlape jak hodinky.Ručička lítá i když je motor vypnutý a je jen zapnuté zapalování..

    14.12.2019 od koubek

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.12.2019 od yozo444

    A o aky ročník sa jedna?

    Doplněno:

    Zdravím!! Koupil jsem tedy ten TPS sensor a vyměnil!!Zjistil jsem po rozdělání toho vymontovaného TPS senzoru že se nejedná o nic jiného než potenciometr připojený na klapky karburátoru!Když jsem zkoušel na motocyklu jezdit bez TPS tak jezdila pořád stejně!!A to jsem ujel kolem 500 km!A ani se nedivím! Impuls na otáčkoměr přece musí přicházet z něčeho jiného! Tak si asi koupím nějaký digitální otáčkoměr u kterého stačí drátkem omotat indukční cívku a bude !V každém případě díky za rady!! Honza

    10.1.2020 od koubek

    daj vediet ako to dopadlo

    15.12.2019 od yozo444

    No to sem zvědavý.Každopádně díky za rady..

    15.12.2019 od koubek

    Vyzkouším.Díkec..

    15.12.2019 od koubek

    ako píše Rkalis je to chyba tps snímača.
    nastavuje sa to takto:
    pootočiť kluč na on
    odpojíš tps senzor
    pripojiť tps senzor
    moto sa dostane do modu
    povolíš 2 skrutky na tps snímači a pomaličky sním otáčaš kým na tachometri nebude 5tK a utiahneš skrutky
    kluč pootočiť do off .ak nevieš nastaviť tak už asi tps senzor bude po smrti

    15.12.2019 od yozo444

    Ročník je nevím který.V techničáku je v uvedení do provozu -duben 2001.

    14.12.2019 od koubek

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.12.2019 od Rkalis

    ukazuje to diagnostickou chybu.. v manualu najdi a bude po problemu :)

    Doplněno:

    Ten code by mela bejt chyba TPS.. tenkrat sem to nejak serizoval. v manualu bude urcite postup

    14.12.2019 od Rkalis

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.12.2019 od Koudy01

    Pokud ti ta ručička takhle skáče, tak to seřídit nejspíš nepůjde, protože TPS nebo dráty k němu jsou po smrti.

    Doplněno:

    TPS senzor jde proměřit multimetrem. V manuálu možná bude návod.

    17.12.2019 od Koudy01

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist