bmw_r1300gs_cartec




Vôľa ventíľov

  • 0

    9.11.2019 od Mošo123

    Zdravím. Som tu nový ani neviem či to tu správne píšem. Mam KTM EXC 350 r.2012. Chcel by som si nastaviť ventíle ale vôbec neviem nájsť aká ma byť vôľa ventílov. Ďakujem za rady. Prajem pekný deň.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    9.11.2019 od krokoš

    Čau, kontrola ventilovej vôle je servisný úkon, ktorý nájdeš v manuály k danej motorke, Manuály sú tu na motorkároch k stiahnutiu. Nastavenie ventilovej vôle nie je jednoduché ako na Škode 120. Je to pekná pakáreň aj pre ľudí znalých veci. Tak, prečítaj si manuál a potom, keď to pochopíš , tak ťa chuť nastavovať
    " ventile" prejde.

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.11.2019 od yozo444

    A už máš kúpené aj podložky?lebo bez nich max. len s kontroluješ stav.

    Doplněno:

    proc by kupoval celou sadu, nejprve zmerim, nasledne rozeberu a zmerim podlozky a pak objednavam...nema smysl koupit celou sadu, pro hobiika...

    14.11.2019 od cuir

    Doplnit odpověď

  • 0

    14.11.2019 od cuir

    2012 uz ma dve vacky, pokud se nepletu... tam je to krapet slozitejsi, kdyz musis podlozky vymenit, ale jinak to neni tak strasny... rozhodne to neni pakarna..jsou motorky na kterych to pakarna je... protoze tam neni vubec zadnej pristup a to ani kdyz se to komplet odstroji, navic pripadna vymena podlozky je uplne nerealna, protoze tam treba zavazi ram motorky...ale na crosskach je to brnkacka... to je krasna a jednoducha pracce.
    Dulezite je OCISTIT !!!! motor a cele okoli kolem vike ventilu, aby ti nenapadal bordel do motoru.
    Opravdu je vhodne si stahnout manual, protoze motor potrebujes zablokovat v urcite pozici, coz se dela dlouhym sroubem. A pokud s timhle nemas zkusenosti, tak bez manualu to nevymyslis.
    Takze ikdyz ti tady nakrasno napisu, ze ventilove vule jsou IN 0,10-15 a EX 0,15-18, tak je ti to stejne k nicemu.
    At se dari...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist