globalmoto_duben_nolan




Výběr palivového filtru

  • 0

    4.11.2019 od Korado50

    Ahoj,

    chci se zeptat jaký palivový filtr bych měl dát na mojí moto, koukal sem na net ale nikde to nepíšou, dá se jich koupit spoustu druhů ale nevím jakej by byl ideální, vnější průměr hadičky pomocí které se filtr připojuje je 8mm.
    Víte o nějakém ? nebo stačí koupit jakýkoli který má vhodné rozměry trubiček které se pak připojí na hadičky ?
    Taky by mě zajímalo jakým rozměrem se mám řídit, když najdu filtr 8mm znamená to že je vhodný pro palivový systém kde má hadička vnější průměr 8mm a nebo se jedná o samotný průměr té trubičky která je součástí filtru ?

    Filtr samotný mám ale je trochu zanesený a četl jsem že pokud není rozebiratelný nedá se vyčistit.

    Díky za rady :)

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    4.11.2019 od Tibco

    vždy sa riaď vnútorným priemerom hadičky, skús cez partdepot nájsť OE číslo, každopádne v tých univerzálnych je väčšinou rozdiel len v prietoku filtra ktorý ale určuje aj priemer hadičky ( v každom dobrom motoshope/servise vedia či ten univerzál bude stíhať alebo nie)
    Priemer uvádzaný pri filtri je priemer tej plastovej trubičky na ktorú sa nasúva hadička - teda vnútorný priemer hadičky
    Väčšinou je to lacná vec, tak čistenie nemá význam

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.11.2019 od krokoš

    Daj tam predsa taký istý aký tam teraz je. Totiž je tam strašne málo miesta, ten filter sa bežne dá kúpiť a má dva priemery trubičky čiže pasuje aj na menšiu aj na hrubšiu hadičku. Ty ho musíš nasunúť až na tú hrubšiu trubičku a keď tam nemáš miesto tak tú tenšiu trubičku odrež presne to urob ako na starom filtri.

    Doplněno:

    Ten čo si kúpil je blbý, je na tenšiu hadičku, veď si písal že máš hadičku 8 a ty kúpiš filtter priemer 6, čo si pipi????

    4.11.2019 od krokoš

    Díky všem za radu, byl jsem dnes v shopu a koupil toto :

    https://www.yacomi.c...tail-XB60000101.aspx

    Vím že tenhle typ se dá sehnat levněji ale měl sem ho hned ?..

    Vnější průměr trubičky je 8mm takže tenhle 6mm by tam měl pásnout večer to zjistím.

    Typek z shopu říkal že by měl bejt univerzální a že úplně v pohodě poslouží, origo to teda není ale tak myslím že by fungovat měl ne?, máte někdo taky takový filtr?

    4.11.2019 od Korado50

    Doplnit odpověď

  • 0

    28.2.2020 od AttilaSlovakia

    Ahojte ja som do GSXF750 (2000) kupil obycajny filter na benzinek za 2eura a namontoval som to. Motorka isla bezproblemov... :) uplne obycajny malýčky tuctovy benzinovy "filtrik" hlavne je aby sedel priemer hadicky... :)

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist