globalmoto_duben_nolan




kolísající hladina oleje na měrce

  • 0

    20.10.2019 od Korado50

    Ahoj :)

    před týdnem jsem měnil olej, do té doby byl v motorce olej původní bylo ho tam tak nad půlkou - cca 65% (v mezích rysek v okénku které se nachází v dolní části motoru z boku motorky). I před výměnou oleje se stávalo že občas když jsem zaparkoval a kontroloval hladinu oleje nebyl tam žádný ani po hodině :D čekání - jako myslím na rysce, přesvědčen že olej v motoru je ( a kontrolka mazání za jízdy nesvítila) jsem vytáhl bike ven projel sem se pak sem se vrátil počkal 5-10min až steče olej a hladina byla těsně pod ryskou F (Full) další den sem se byl projet zase, vrátím se domu počkám až olej steče a je ho tam třeba zase jen 65% cca ...
    Motorka na mě dělá dojem že vše funguje výtečně, podání výkonu včetně maximálního je hladký a bez cukání, zvuk krásnej, olej nikde neteče všechno suchý, nevšimnul jsem si že by nějak kouřila..fakt netuším čím by to mohlo být.
    Nevím zda by se motor který pálí olej projevil na spotřebě ale uvedu to tu ať je zde co nejvíc informací, v manuálu je snad něco jako 6,3l/100km, když jezdím pilu jedu za 6,6 když pohodu žere to tak 4,3 což je na 18let starej betlém celkem dobrý myslím :D.

    Zajímavostí ještě je že před tím než jsem tuhle mašinu koupil jsem si byl projet i jiný (stejný model jen jinej kus) a tam jsem si stejné věci všimnul také, typek vytahl z garaze a na měrce žadnej olej :D a prej projedte se tak sem si rekl hm skusim to, kdyz sem se vrátil zastavil sem a oleje tam bylo tak akorat :D.

    Tušíte někdo proč se to děje ?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    21.10.2019 od MEK0TA

    Jestli to měříš s motorkou na centrálním stojanu, tak si dej pozor, jestli stojí rovně, možná ji nemáš na rovině.

    Doplněno:

    Ahoj ano měřím to na centrálu, při meření vždy podložím přední kolo tak aby bylo rovně ale i v tom případě se občas stane že tam "není žádný olej" respektive není na měrce ale po projetí se se tam objeví.
    V manuálu píšou že mám počkat pár minut až olej steče, jak dlouho čekáte vy ? já v tom mám 750cc 4 válec 16ventil

    22.10.2019 od Korado50

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.10.2019 od Lam.

    Nevim za mě vždycky někam dojedu a třeba nakoupím a když se vrátím tak to ukazuje hladinu normálně ...ale je opravdu třeba dbát na tu rovinu no ...já to třeba mám měřit ve vodorovný poloze ..takže si na to v podstatě jakoby sednu a koukám dolů ...a každej milimetr do strany je znát

    To okynko je podle mě dělaný tak úzký že nezahřatej olej tam neproteče, proto projet a dát chviku jak říkáš

    Doplněno:

    To okýnko je velký jak padesátikoruna :) a nachází se úplně dole ve spodní části motoru, přijde mi jako kdyby si to už celkem sedlo, jako kdyby si motor odplivnul nebo někam dal trochu oleje a zaseklo se to na hladině jako když sem to kupoval :D smaozřejmě když je olej mezi ryskama cca v tech 65% tak se nic neděje ale nechápu proč to někdy je tak že tam prostě žádnej nesteče :D pokud by byli zanesený kanálky tak by to byl celkem probléma musel by se rozebrat celej motor ale tak těžko říct no :) kontrolka mazání za jízdy nesvítí, otázka je zda je čidlo funkční :D

    23.10.2019 od Korado50

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist