bmw_r1300gs_cartec




Zapalování zapojení dynama

  • 0

    16.9.2019 od deltacarli

    Nevím na co je ten prostřední drát ve svorkovnici?

    Je to spojené s kostrou, že by od uhlíku? Mám to ještě ukostřit na hmotu motorky?

    Doplněno:

    Tak vyřešeno, sundal jsem dynamo a zkoumal dráty a ejhle tenhle je jen klema z 61 asi aby to bylo blíž ke karteru?.Tak jsem při tý příležitosti vše vyčistil a složil zpět. Motor naskočil, svítí, houká, ale prší tak na jízdu nedošlo.

    25.9.2019 od

    Tak provedena zkušební jízda jakmile rozsvítím světla motorka začne cukat vynechávat vypnu a začne jet normálně, takže problém s dobíjením. Když dám nabíječku, tak je velký odběr, odpojím mínus z relé a nabíjecí proud klesne. Jako by to zkratovalo.

    25.9.2019 od

    Tak provedena zkušební jízda jakmile rozsvítím světla motorka začne cukat vynechávat vypnu a začne jet normálně, takže problém s dobíjením. Když dám nabíječku, tak je velký odběr, odpojím mínus z relé a nabíjecí proud klesne. Jako by to zkratovalo.

    24.9.2019 od deltacarli

    Regulátor je po novu v hliníkové krabičce s odporem uvnitř. Motorka startuje, jede, svítí, houká, akorát málo dobíjí. Je mi divné proč ten drát (asi od uhlíku, když ho změříme tak je spojený s kostrou) nikam nepokračuje.

    24.9.2019 od deltacarli

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 1

    19.9.2019 od maspe

    obecně jde z dynama - jeden drát od živého uhlíku, ze statoru jdou dva dráty konce vinutí statoru a u slabších dynam ještě jeden konec odporu. D+ a začátek vinutí statoru jdou na 61, druhý konec vinutí a odpor jdou na 51. 61 regulátor připojuje k baterce, když dynamo začne dobíjet. 51 slouží k regulaci. Na daný dotaz se nedá odpovědět, neboť je dost nedostatečný popis

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.9.2019 od ja1

    puvodne tam patrí relé dobijení
    ted je loterie kdo tam spáchal svorkovnici a co tam zapojil

    Doplněno:

    já bych to řešil nákupem Vape

    18.9.2019 od ja1

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.9.2019 od cmiral

    Může mít krabičkové relé, nebo si koupit relé AEV. Vape je super, ale dnes při jeho ceně už není pro každého. Mám 2x Vape a pravý dekl jsem léta nemusel sundat.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist