globalmoto_duben_nolan




Dovozové STK

  • 0

    24.7.2019 od Jezinkalibezna

    Ahoj, privezla jsem motorku z Nemecka a mam problem s doplnenim udaju do Vypisu z technickych udaju vozidla kvuli dovozove STK, protoze udaje v nemeckem technicaku chybi. Na Suzuki mi take moc nepomohli. Mam rok vyroby 1988. Prosim nemate nekdo Suzuki GS 450 L z roku 1985-1988? A nemohli byste mi opsat potřebné údaje z českého techničáku? Více bychom se domluvili v soukromych zpravach.

    Moc děkuji!
    Jezinka

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (4)
  • 0

    24.7.2019 od CRF1000

    v roce 1985 se motorka neschvalovala s 50 údaji jako v roce 2019, pokud není součástí schvalovací dokumentace zatížení náprav, je nesmysl evidovat a dokládat zatížení náprav...stejnmě tak jako další v té době nesledované údaje...neexistující údaj....chápeš?

    Jeď do Příbrami na největší STK, jeden borec na tamní STK si technické údaje k motocyklům vymýšlí, nepotřebuje dekru ani výrobce, u 50 let staré motorky je schopen napsat do protokolu HLUK s přesností na 2 decibely, a to přesto, že před 50 lety se hluk neměřil a předpis EHK OSN nařizující měření hluku neexistoval...

    tam ti do napíší bez jakýchkoliv problémů

    Doplněno:

    Děkuji za odpověď, tohle všechno už vím, ale bohužel to neřeší moji otázku.
    Na Dekře mě poslali do háje, protože mám motorku na jiném stk než pro které oni dělají, na Suzuki nedohledali všechno, ale aspoň mám štempl a podpis. Řešení - opsat údaje z techničáku jiné stejné motorky, nebo odvést motorku na jinou stk, což zrovna do příbrami mám 200 km.

    Takže pátrám po někom, kdo má údaje v českém TP, ať to zkusím dotáhnout na té stk, kde motorka teď je?.

    24.7.2019 od Jezinkalibezna

    Děkuji za odpověď, tohle všechno už vím, ale bohužel to neřeší moji otázku.
    Na Dekře mě poslali do háje, protože mám motorku na jiném stk než pro které oni dělají, na Suzuki nedohledali všechno, ale aspoň mám štempl a podpis. Řešení - opsat údaje z techničáku jiné stejné motorky, nebo odvést motorku na jinou stk, což zrovna do příbrami mám 200 km.

    Takže pátrám po někom, kdo má údaje v českém TP, ať to zkusím dotáhnout na té stk, kde motorka teď je?.

    24.7.2019 od Jezinkalibezna

    Doplnit odpověď

  • 0

    25.7.2019 od Jasla

    jak se to borec na STK doslechne že se o něm veřejně bavíte tak se příště na ostatní vy.... Víc takovích pisálků

    Doplněno:

    Motorka přihlášena. Nakonec dovozová STK + výpis chybějících parametrů DEKRA za 2200,- .
    Chybějící údaje pro ročník 1986 registrace SRN - VIN: GL51DD100xxx jsou:
    (V.9) Emise EHK OSN č. 40.00,
    (F.1/F.2) Největší technicky přípustná/povolená hmotnost 370/370 kg ,
    (N1) Největší technicky přípustná /povolená na nápravu 130/130; 240/240 kg.
    Chybějící rozměry vozidla měří technik na STK metrem. Rozměry jsou různé podle vybavení motorky (kufry, řídítka).

    Jinak pokud technik na STK již podobnou motorku v minulosti řešil, může použít protokol nebo potvrzení, které si už někdo v minulosti zajistil. Vycucané parametry na evidenci vozidel nevezmou. Technik prokazatelně doloží, kde je sebral..DEKRA, výrobce stroje (zastoupení pro ČR), případně originální návod k použití. Všechny tyto informace jsem si ověřil na čtyřech různých STK a evidenci vozidel.

    15.8.2019 od lipnicak

    Doplnit odpověď

  • 0

    29.7.2019 od lipnicak

    Bohužel řeším naprosto stejný problém GS450L 1986. Nejjednodušší by podle vyjádření technika co dělá dovozy, zajet na STK kde již nějakou takovou mají v evidenci, aby mohly opsat údaje z již existujícími údaji. Prý tam může napsat cokoliv, ale musí mít podklad, na základě kterého ty údaje dopíše (pokud chybí ve stávajícím TP). A to jim následně musí věřit na evidenci vozidel.

    Doplněno:

    Motorka přihlášena. Nakonec dovozová STK + výpis chybějících parametrů DEKRA za 2200,- .
    Chybějící údaje pro ročník 1986 registrace SRN - VIN: GL51DD100xxx jsou:
    (V.9) Emise EHK OSN č. 40.00,
    (F.1/F.2) Největší technicky přípustná/povolená hmotnost 370/370 kg ,
    (N1) Největší technicky přípustná /povolená na nápravu 130/130; 240/240 kg.
    Chybějící rozměry vozidla měří technik na STK metrem. Rozměry jsou různé podle vybavení motorky (kufry, řídítka).

    15.8.2019 od lipnicak

    Tak sháním originální manuál, pokud jsou v něm údaje o zatížení náprav, spotřebě a rozměrech, tak by to na evidenci vozidel nebo STK mělo stačit pro zápis do TP. Musí ale být originální, ne kopie z netu. Výpis DEKRA je tak 50/50 že tam mají všechny údaje, prý moc staré. Zaplatit cca 2tis. a modlit se. To vše mi bylo shodně sdělěno na evidenci vozidel a dvou STK. Ještě oslovit SUZUKI ať dodají vyjádření k doplnění údajů. Z vlastní zkušenosti moc nevěřím že by se české zastoupení zabývalo takovími veterány.
    Závěrem by mě zajímalo jak to řešily ostatní co mají stejný stroj? Nebo že v celé republice od 1989 jsme jediný co řeší takový dovoz??

    31.7.2019 od lipnicak

    Doplnit odpověď

  • 0

    27.1.2021 od AliT

    Vážení, koupil jsem Suzuki GS 450 S, a mám jen typizovaný rakouský TP, vidím, že máte zkušenosti s přihlášením, mohl bych Vás požádat o kuchařku, jak dostat moto na silnici u nás, byl bych vděčen, děkuji AliT

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist