bmw_r1300gs_cartec




Hlučná převodovka

  • 0

    22.6.2019 od mik119

    Ahoj,mám starší Hondu Hornet CB600F r.v.2005.Mám s ní ale starosti,protože moto má docela hlučnou převodovku při neutrálu.Převodovka vydává při zařazeném neutrálu valivý zvuk vnitřního soukolí,je to docela nepříjemné.Při zmáčknutí spojky se agregát snad o polovinu ztiší.Řazení funguje dobře a rychlosti nevypadávají.Sundal jsem víko spojky a zkusil jsem vzít za vstupní hřídel,je tam mírná stranová vůle(minimální).Ale když jsem zkusil s ní zatočit,tak se točila trochu ztuha,ale bez zasekávání.Mám dilema,jestli sehnad jiný motor nebo rozhodit převodovku.Myslíte,že může být špatné nějaké vnitřní ložisko a vydává tento zvuk?Máte také u této motorky někdo hlučnou převodovku??Jsem z motorky docela nešťastnej

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (8)
  • 0

    22.6.2019 od Pan_Kaja

    Neviděl jsem, nepovím, ale hlučný neutrál mám u stejného horneta taky. Mám pocit, že jsem měl podobnou zkušenost i +- podobně starou CBF600. O hlučném neutrálu jsem slyšel u horneta poměrně často, takže bych v tom nutně neviděl problém.

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.6.2019 od krokoš

    Čau, to isté mi robí Husqvarna TE 449 ročník 2012. Ja to pripisujem , hlučné ozubenie čelné zuby-je to ostré enduro, možno ložisko na spojke pod košom. Tiež mi to stíchne, keď vymáčknem spojku. Možno sa ti ozve nejaký majiteľ, čo má takú istú. Ja na to zatiaľ seriem, keby, že nájdem nejakého majiteľa takej istej herky tak paráda, ale tých husiek je málo.Skús ešte pokývať výstupným reťazovým ozubeným kolieskom, či nemá veľkú vôľu. Viem, to kolliesko sa netočí na neutrály, ale opotrebené ložisko zmení vôľu na ozobeniach v prevodovke. To výstupné ložisko dosť trpí pri opotrebovanej reťazovej sade, ale hlavne pri prešponovaní reťaze.

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.6.2019 od Lam.

    A jsi si jistej že to je převodovka ? ...taky mě to teď trápilo, jenže jsem zjistil, že je to spojka ...trošku jsem popátral tady na foru a zjistil jsem, že prostě velký obsahy, mají hlučnou spojku jakmile si trošku sedne, když vyměníš vnitřek, stejně to do 10tis, zase uslyšíš ...nikdo neřeší a všichni jezdí ...takže, já jsem se vcelku uklidnil, obzvlášt když psali že R1 (což já mám) je na tehle zvuk absolutní expert

    Doplněno:

    No,já si nejsem 100% jistej,ale když poslouchám ten hukot od kuď jde,tak je to nejvíc slyšet ze zadu převodovky.Při zmáčknutí spojky akorád ještě spojka trochu cinka,ale to přisuzuju té ose s kulatým zakončením co mačká na tyčku,která mačká spojkové ložisko,ta malá vůle mezi tím tak to pocinkává.A ještě jsem si všiml,že to velké ozubené kolo spojkového koše,se taky trochu vyklá do stran(když jsou sundaný ty tlačný pružinky),tak asi bude špatné to ložisko,na kterém je ten koš nasazený.Ale to asi ten hukot způsobovat nebude.S tímhle zvukem jsem se setkal poprvé.Co jsem měl staré Jawy,tak ty šli jako hodinky bez pazvuků Soused co má Yamahu fazera 600 tak ta je taky tichá.To moje zní jako stará herka před smrtí a stydím se pomalu za to když někde s tím zastavím.Honda je to taková chudinka a asi se o ní moc dobře nikdo nestaral a chci to napravit.Je to nejspíš stočenina.Chci jí dát ještě druhou šanci na život

    22.6.2019 od mik119

    No,já si nejsem 100% jistej,ale když poslouchám ten hukot od kuď jde,tak je to nejvíc slyšet ze zadu převodovky.Při zmáčknutí spojky akorád ještě spojka trochu cinka,ale to přisuzuju té ose s kulatým zakončením co mačká na tyčku,která mačká spojkové ložisko,ta malá vůle mezi tím tak to pocinkává.A ještě jsem si všiml,že to velké ozubené kolo spojkového koše,se taky trochu vyklá do stran(když jsou sundaný ty tlačný pružinky),tak asi bude špatné to ložisko,na kterém je ten koš nasazený.Ale to asi ten hukot způsobovat nebude.S tímhle zvukem jsem se setkal poprvé.Co jsem měl staré Jawy,tak ty šli jako hodinky bez pazvuků Soused co má Yamahu fazera 600 tak ta je taky tichá.To moje zní jako stará herka před smrtí a stydím se pomalu za to když někde s tím zastavím.Honda je to taková chudinka a asi se o ní moc dobře nikdo nestaral a chci to napravit.Je to nejspíš stočenina.Chci jí dát ještě druhou šanci na život

    22.6.2019 od mik119

    Doplnit odpověď

  • 0

    24.6.2019 od pop59

    Ahoj,
    mám stejný ročník a jsem s moto max spokojen-nedám na hondu dopustit.Najeto má 20 tisíc,tedy pokud ji někdo nestočil,ale byly na ní pneu ještě z výroby,tak myslím že km souhlasí.
    Jsem sice neporadil,ale chtěl jsem se jen zastat hondičky

    Doplněno:

    myslím tim že je slyšet ten zvuk/hukot i při zařazeném kvaltu stejně jako na neutrál...

    24.6.2019 od mik119

    Ahoj a mohu se zeptat jestli ta převodovka je slyšet??Já sundal řetěz a řadil jsem kvalty na místě a převodovka jakmile pustím páčku spojky je slyšet.

    24.6.2019 od mik119

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.7.2019 od ffugas

    Měl jsem tohoto Horneta rok starého, měl jsem ten samej problém. V Hondě mi řekli, že to je normální. Najel jsem s tím v pohodě 30000km a pak prodal.. Motorka jezdí dodnes bez problémů.

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.7.2019 od otosch

    cawes chalani,

    mam rocnik 2002, rovnake zvuky, na servise povedali ze je to normal pri tychto moto. Najazdene 39 tis. a šlape ako hodinky.

    Doplněno:

    No, radši to dám někomu poslechnout. Připadá mi to jako zvuk motorky ve stádiu rozkladu ? Docela by mě zajímalo, jestli už někdo někdy řešil na téhle Hondě ložiska,že někomu odešla, nebo třeba kolik km vydrží najezdit. Já mám km určo stočené, nevím tedy kolik motor má ve skutečnosti nalítáno,to už asi ani nezjistím.

    3.7.2019 od mik119

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.4.2020 od jikiclio

    Jak si dopadl s tou hlučností.
    Dnes sem přijížděl Horneta od mladé a hučí jí to teda dost.

    Doplněno:

    Již jsem odpověděl přes SZ a jenom pro doplnění píšu sem.Zatím jsem to nechal být.Hornet na volnoběh při neutrálu rachotí dost.Nelíbí se mi to,ale jezdím zatím dál.Řadit jde normálně,vše zatím funguje.Na spojce nějaké vůle už jsou ale neřekl bych že nějak extrémě.Nevím ani kolik má Hornet najeto.Koupil jsem to s najetými "24 000km",kolik má ve zkutečnosti najeto nevím a z kolika motorek skládané to je taky nevím ale bouraná byla taky.

    13.4.2020 od mik119

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.5.2020 od Jacob_Fugax

    Tohle dělá spojka a není to závada. Je to vlastnost. Tak to neřešte a jezděte...

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist