bmw_r1300gs_cartec




Co třeba technicky splňovat na STK pro historickou motorku?

  • 0

    18.6.2019 od Mike1111

    Poradil by prosím někdo, jaké zákonné technické specifikace třeba splnit pro průchod STK s historickou motorkou CZ-150 C, r.v. 1952, při přihlášení na normální (nikoliv veteránské) značky? Motorka ležela 25 let v depozitu, je plně funkční s kompletními papíry na originál značkách. Mám povinnost motorku dovybavit homologovanými blinkry, zadní odrazkou, dvěma zrcátky, osvícením SPZ a obrysovými světly, které motorka z výroby nemá, nemá se na mě vztahuje výjimka a mohu na STK, tak jak motorka od výroby je (tj. bez těchto dodatečných komponent)? Moc děkuji, přeji hezký den

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (6)
  • 1

    18.6.2019 od Ladakada

    Na STK po mně chtěli Vin na rámu u motorky roku 1950, štítek jim nestačil a když jsem jim říkal že tam nikdy nebyl tak mi ukázali kde ho mám najít gestem kladiva a raznic. Podotýkám že motorku mám přes 20 let

    Doplněno:

    To jim prostě nevysvětlíš, k Jawám 550 až 23 existuje prováděcí předpis, kde mají ti nýmandi mají uvedeno, že nikdy v.č. na rámu nebylo. Myslím, že ani papír z Čz nepomůže. Jinak hledej na veteranforum.cz v diskusích, tady se zpravidla o veteránech fabuluje.

    18.6.2019 od cmiral

    Doplnit odpověď

  • 1

    18.6.2019 od kokoška.

    Zase to hnedka nebastli jo,dve zrcatka jsou povinad od roku 1996,blikace povine nejsou - pokus s nima motorka nesla z fabriky.
    Normalne udelej pojistku,zajed na STK kde bez problemu projdes - hlavne zkontroluj veskera cisla na motoru a ramu plus rozmer gum kdyby tam byl ocas.
    U tehle babicek staci jedno zrcatko

    Doplnit odpověď

  • 1

    18.6.2019 od milfordoj

    Před rokem jsem se na to ptal taky při kontrole - jak to sjelo z fabriky, tak to musí fungovat + alespoň jedno zrcátko. Tj. hlavní žárovka potkávací/dálková, parkovačka, zadní jednovlákno, odrazka vzadu určitě. Jo a SPZ osvětlená je od výroby, to jen detail, koukno pořádně na tu zadní lampičku

    Doplnit odpověď

  • 0

    18.6.2019 od Spazik

    Nejsem expert, ale obecně bych řekl, že technická kontrola by k historickému vozidlu měla přistupovat stejně, jako v době, kdy bylo uvedeno do provozu.

    Tzn. tipnul bych, že nemůžou podle mě po tobě chtít, aby si na to bastlil něco, co tam z výroby nebylo.

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.6.2019 od Fist

    Odrazka na "céčku" z výroby byla. K mání jsou repliky, třeba zdewww.motojelinek.cz/Odrazka-v-gume-CERNA-JAWA-CZ-d2052.htm

    Doplněno:

    Na zadním blatníku je v místě pod RZ prolis pro odrazku.

    19.6.2019 od Fist

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.6.2019 od mira592

    na CZtce bylo č. rámu a motoru shodné, což je zajimavost. Měla by mít vše co při zprovoznění. Klakson, světlo, odrazku vzadu, zp. zrcátko nutností.
    http://jawarmaniak.w...nika/odlisnosti.html

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist