globalmoto_duben_nolan




hnací řemen

  • 0

    10.5.2019 od stenlijawa

    Ahoj, Mám možnost koupit ENKO je to leštěnka dovoz NSR. Při prohlídce jsem si zespodu sáhnul na řemen a černá mastnota. Nemám žádnou zkušenost s řemenem, tak se ptám: Mám čekat nějakou záludnost např. únik oleje odněkud, nebo je to běžná věc u těchto stojů, Může to být nějaký přípravek na ošetření řemenu? Na motorce je vidět, že je fakt opečovávaná. díky za vaše odpovědi.

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (1)
  • 0

    10.5.2019 od roman689

    Pokud přičichneš,tak poznáš zda smrdí po oleji-já mám řemen úplně suchý,nezaprášený a už vůbec ne černý od šmíru.
    Nový řemen je pěkná palba:8-14000Kč,pokud máš možnost odstranit malý kryt (pod krytem je malá řemenice),tak hned zjistíš zda někde prosakuje olej,ale i kdyby jo,tak to bude jen špatné těsnění pod velkým krytem.Ještě mně napadá,aby to nebyl sajrajt z přepadové hadičky od baterie.Je to třeba důkladně prověřit a pořádně prohlédnout i řemen,aby neměl praskliny,dírky od kamínků apod.
    Jinak tahle motorka je nej...,mám jí už devět let a neměnil bych.

    Doplněno:

    Ahoj, myslím, že záhada vyřešena. Nejspíš grafitový spray, používá se proti stárnutí řemenu. Němec byl asi mooc pečlivej a nic nenechal náhodě, Dík za tvou povzbudivou odpovšd. Jdu do ní !

    11.5.2019 od stenlijawa

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist