barth_duben
Zkoska znalosti: jak seridit skrtici klapky ;-)

Odpovědí (2)
 • 0

  16.4.2019 od Medved

  vim.

  Doplněno:

  Nejsnadneji tak, ze to dovezes do servisu. Nejlepe k Cyrilovi. Pokud se v tom chces hrabat, tak postup je: seridit ventily, sridit lanovody (sytice i plynu) a potom teprve se hrabat do klapek - vule je tusim 0.05mm, serizuje se vlasovoou merkou (nebo si muzes ustrihnout tenky prouzek ze sparovky 0.05).

  16.4.2019 od Medved

  A prozradis prosim?

  16.4.2019 od Alicerny

  Doplnit odpověď

 • 0

  Včera v 21:37 od combust

  Ono tak trochu záleží co se rozumí termínem "seřízení škrtících klapek".
  1) Pokud jsou rozhozený klapky mezi sebou (tzn. že někdo rozhodil "butterfly adjusting screws" který jsou zalepený lakem a není důvod na ně sahat) tak to se nastavuje na podtlakový stolici při zavřenejch obtokách (bypassech). Základní nastavení je na "akorát zavřený" klapky a pak se to sešteluje na stejný hodnoty podtlaku. Vzhledem k tomu že tohle se dělá mimo mašinu nemá nějaký nastavování ventilů a lanovodů smysl.
  2) Pokud se tu jedná o synchronizaci, tak ta je u Káčka řešená nastavením obtoků (bypass) pomocí šroubů (idle adjusting screw-ty tam trčej v nálitku šikmo vzhůru) a ta procedura je stejná jako u běžný karburátorový mašiny. Tam je nutný mít seřízený ventily, lanovody, zapalování, volnoběh (pochopitelně nesmí být rozhozený ty klapky mezi sebou - ad1) etc. Teplej motor, 4x budík, srovnat pomocí nastavení těch šroubů podtlaky, nastavit volnoběh a hotovo.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist