globalmoto_duben_nolan




Pomoc se snížením moto

  • 0

    10.4.2019 od Rider4ever

    Ahoj,
    Prosím o radu. Chci si pořídit Aprilia Shiver 750. Jenomže mám 160cm a 50kg. Shiver má výšku sedla 81cm. Seděla jsem na Ducati 600 ta má 77cm a dosáhla jsem lehce špičkama na zem. O kolik je možné snížit výšku Shivera na tlumiči popřípadě na sedle? Je vůbec šance, abych při svých 160cm bezpečně dosáhla na zem? Předem děkuji za rady

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (7)
  • 0

    10.4.2019 od T-renc

    Ahoj,
    přesně toto téma jsem řešil tady, můžeš si to pročíst.
    https://www.motorkari.cz/tema/?t=208559
    Navíc jsem objevil kratší tlumič Bitubo. Měl by snížit výšku sedla o 50 mm.
    http://www.motosouku...-motorky-detail_3515

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.4.2019 od Michal_KA

    ahoj, myslim ze s tvojou vyskou 160cm to nepojde... a tvojich 50 kilo ? v pohybe je Shiver ok, ale manipulovat s touto moto na miste uz potrebuje trochu robustnejsiu postavu .... nechcem ta sklamat ale tato moto asi nebude pre tvoju postavu, promin.. ale je to uzasna motorka

    Doplněno:

    Ahoj, díky za odpovědi. O tom tlumiči jsem už četla.Pomůže o 5cm,ale v reálu oproti 81cm to nejspíše nebude plných 5cm dolů, aby byla na 76cm. Vím, že by taky měla jít o 3cm na předních tlumičích a o 4cm při snížení sedla.To je dohromady 12cm, ale netuším kolik to změní v závěru na výšce sedla. Do Shivera jsem se zamilovala a nedokážu si představit jinou motorku. Myslíte, že při těchto úpravách je šance snížit sedlo z 81cm aspoň na 76cm v reálu? Děkuji

    10.4.2019 od Rider4ever

    Ahoj, díky za odpovědi. O tom tlumiči jsem už četla.Pomůže o 5cm,ale v reálu oproti 81cm to nejspíše nebude plných 5cm dolů, aby byla na 76cm. Vím, že by taky měla jít o 3cm na předních tlumičích a o 4cm při snížení sedla.To je dohromady 12cm, ale netuším kolik to změní v závěru na výšce sedla. Do Shivera jsem se zamilovala a nedokážu si představit jinou motorku. Myslíte, že při těchto úpravách je šance snížit sedlo z 81cm aspoň na 76cm v reálu? Děkuji

    10.4.2019 od Rider4ever

    Ahoj, díky za odpovědi. O tom tlumiči jsem už četla.Pomůže o 5cm,ale v reálu oproti 81cm to nejspíše nebude plných 5cm dolů, aby byla na 76cm. Vím, že by taky měla jít o 3cm na předních tlumičích a o 4cm při snížení sedla.To je dohromady 12cm, ale netuším kolik to změní v závěru na výšce sedla. Do Shivera jsem se zamilovala a nedokážu si představit jinou motorku. Myslíte, že při těchto úpravách je šance snížit sedlo z 81cm aspoň na 76cm v reálu? Děkuji

    10.4.2019 od Rider4ever

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.4.2019 od Skořice

    Ahoj, motorka se dá snížit v tlumičích a dá se vybrat sedlo :) ideálně koupit sedlo navíc a to nechat upravit.

    Doplněno:

    Teď jsem si poprvé sedla na Shiver s originál tlumičem popuštěným na max a dosáhla jsem palcem jedné nohy. Pevně doufám, že stavitelný tlumič viz. foto nahoře a snížení sedla mi dopomůže, abych dosáhla alespoň špičkama obou noh. Najde se tu někdo kdo má Shivera s nastavitelným tlumičem? Abych měla porovnání o kolik to pomůže?

    10.4.2019 od Rider4ever

    btw další věc je, že záleží hodně na tvaru sedla a jak je sedlo úzké. koukat se jen na cm není ideální

    10.4.2019 od Skořice

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.4.2019 od X-tra-X

    Pokud popustíš origo tlumič tím, že mu povolíš pružinu, tak tě to při jízdě tak akorát někde vyfackuje. Neupravovat nastavení tlumičů!!! Buď koupit ten menší, ale zas je to raketa za něj, takže nejideálnější varianta je upravené sedlo a pokud to nestačí, tak existuje sada na snížení motorky, díval jsem se, že na Shivera to dělají taky, sundáš tím 4cm a stojí to něco okolo trojky, což je furt lepší, než 12000 za tlumič. Konkrétně teď mám na servise jednoho Shivera s upraveným sedlem a nevypadá to nijak špatně...

    Doplněno:

    Napiš mi SZ

    11.4.2019 od X-tra-X

    Máš prosím někde odkaz na tu sadu? Jestli je taková možnost tak dám určitě přednost před 12tis. za tlumič. + snížit sedlo a mělo by to být ok?

    11.4.2019 od Rider4ever

    Doplnit odpověď

  • 0

    11.4.2019 od Jarin55

    http://www.motosoukup.cz/zbozi/aprilia-672

    Zkus toto (odkaz). Já jsem snižoval Z900 pomocí přepákování od Alpha technik a dopadlo to super.

    Doplnit odpověď

  • 0

    13.4.2019 od honza_bmw

    To není motorka pro malé! Pokud nedosáhneš pořádně na zem, tak na semaforech ji nakloníš a půjdeš za ní...
    Má i vysoké těžiště pro manipulaci na místě...

    Ale to neubírá na faktu, že vypadá dobře a jezdí fajn!

    Doplnit odpověď

  • 0

    17.4.2019 od Klapoš

    Ahoj, myslím si, že moto je na tebe fakt velké a i těžké , Mrkl bych se na nějakou Ducati, ty jsou drobnější...teď jsem seděl na Monstru 600 a myslím, že by pro tebe byla akorát

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist