globalmoto_duben_nolan




Cinkání motoru

Odpovědí (8)
  • 0

    4.4.2019 od N_xau

    Může to dělat víc věcí,je motorka po výbrusu? Pokud je tam starý výbrus může narážet horní kroužek o hranu ve výbrusu.Stačí dát silnější těsnění pod válec,tipuju že tam bylo silnější než si ji renovoval.Ale jinak bych zkontroloval kroužky,vůli na čepu pístu,a ložiska dole na ojnici.

    Doplněno:

    Moto je komplet po GO, nikde nic nenaráží, zajeté. Vše ok. Napadá mě jen ta hlava. Takže to asi normalni nebude, zkusím vyměnit hlavu. Třeba to bude jinou kompresí.
    S těma jawama jsou to závady, že by se jeden posral :D

    4.4.2019 od Roks

    Doplnit odpověď

  • 0

    4.4.2019 od Eastrider

    Nazdar!
    Len aby to nebolo predsa len dole na klukovke.
    Vôla je dole, ale pazvuky vychádzajú zhora.

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2019 od juryna007

    Týo já si přečetl "cikáni v motoru"...
    To by bylo na generálku

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2019 od kroupahans

    Občas se špatně odposlechne odkud to je..... nemůže to dělat jen volný šoupě v karbecu? To by odpovídalo, že jen při zavřeným plynu...

    Doplněno:

    JO tím šoupátkem taky,sundej filtr a podrž šoupě prstem a uvidíš

    5.4.2019 od N_xau

    Doplnit odpověď

  • 0

    5.4.2019 od VeinVaricose

    vůle v pístím čepu (sypané válečky/jehlová klec)
    za předpokladu, že seženeš tříděné, sypané jehly (zajímalo by mě kde) změříš čep, oko na ojnici a osadíš správnými jelami (podle tabulky), nahohníš toleranci v řádu dvou tisícin a máš po cvrlikání,
    nebo budeš jezdit do další generálky kde se ti možná sejdou vůle štastněji a cvrlikat ti nebude ......

    Doplněno:

    5.4.2019 od VeinVaricose

    5.4.2019 od VeinVaricose

    Doplnit odpověď

  • 0

    6.4.2019 od zdenyseek

    Příčin může být více a video zkresluje, ale já bych si myslel, že to dělá velká vůle v jednom z ojničních ložisek, buď na pístním čepu nebo dole na klice. Nechal jsem generálkovat kliku, udělal komlet opravu motoru a řešil jsem stejný problém. Zkoušel jsem všechno možné a když nic nepomohlo, rozdělal jsem znova motor vše proměřil a klika nebyl dobře opravená, spodní ložisko na klice klepalo.

    Doplnit odpověď

  • 0

    8.4.2019 od Dzawar

    Ahoj

    Vule na klice , veší předstich na válec . Dělalo mě toto uvolněná vačka - rotor dynama byl volněnší na kuželu , jemě visel na aretačním kolíčku . Pri měření dobrý ALE po rozběhu motoru na volnoběh klepal a odcházelo těsnění pod hlavou... čím nižší otáčky tím víc klepal . Vypadaloto jako volná klika nebo ložiska KO ale byt to "POUZE" větší aretační kolíček dynama na kterým visel rotor ...

    Doplnit odpověď

  • 0

    9.1.2020 od Jilmoň

    Prosím tě, dřív, než to rozebereš, zkus si při tom cinkání položit dlaň na žebra hlavy, jestli to náhodou nepřestane. U těchhle hlav se dost projevuje rezonování žeber, které se později odstraňovalo gumovými vložkami.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist