bmw_r1300gs_cartec




zatahuje se řetěz

  • 0

    31.3.2019 od rteprapšak

    Ahoj,zjistil jsem,že když otáčím zadním kolem na stojánku,řetěz se napíná a povoluje.Bohužel ne vždy ve stejných bodech.Myslel jsem že mám šišatou rozetu,ale to by dělalo vždy ve stejném bodě.Tady otočím třeba dvakrát dokola a řetěz má vůli a př i další otáčce nebo půlotáčce je úplně přepnutý.To samé se děje když točím kolem proti směru jízdy.Kolo je dotaženo,při jízdě problém není.Neřešiljste to někdy někdo?Díky PýTý

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
  • 0

    31.3.2019 od Kemal

    S nejvetsi pravdepodobnosti mas vytahany retez, nekdy se stane ze se retez protahne nesoumerne, jen v nektere jeho casti. Asi to bude chtit novou retezovou sadu

    Doplnit odpověď

  • 0

    31.3.2019 od Pedl

    Ano, nerovnoměrně vytahaný řetěz. Můžeš zkusit dát to párkrát na zadní, třeba se vytahá líp No nebo novou sadu že.

    Doplnit odpověď

  • 0

    2.4.2019 od Krell

    Najdi si v manuálu servisní limit pro rozteč článků řetězu a změř ji na několika místech řetězu. Jde o to, najít nejvíce vytahané místo, přičemž délka meřeného segmentu (obvykle 20 článků) nesmí přesáhnout servisní limit, v opačném případě urychleně udělat řetězovku.

    Metodika měření bývá popsaná v manuálu, ve zkratce:
    -měřit horní rovnou sekci řetězu (velká->malá rozeta)
    -za spodní (malá->velká rozeta) fest tahat, nebo zavěsit na střed nějaké závaží (nejlépe aspoň 8-10kg)
    -měř čistý řetěz, ať jsou vůle lépe měřitelné i bez provozního zatížení

    Hodně zdaru!

    Doplnit odpověď

  • 0

    3.4.2019 od bandita1

    Vyměnit řet.sadu a jezdit dál !

    Doplnit odpověď

  • 0

    10.4.2019 od Kotumbeláč

    Měl jsem to samé. Objevilo se to po výměn řetězovky, řetězu i rozety. Bylo mi doporučeno jezdi ono se to samo zpraví. A světe div se byla to prava. Po cca 3000 km vytahaný souměrně. Tak nevím, kde byla chyba.

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist