globalmoto_duben_nolan




Z hlavy válce teče olej

  • 0

    21.3.2019 od Gsxrjt

    Zdar chlapáci, po mé letošní první vyjížďce jsem skončil doma s botou zaprskanou od oleje. Po chvilce bádání jsem objevil odvodňovací kanálek na levém válci (repektivě ještě hlavě).
    A teď zní má otázka PROČ to z tama chčije. Těsnění pod hlavou? Nekouří to, hadice netlakují, chladící kapalina neubývá a je čistá. Moto je po větším servisu, ale žátný zásah do hlavy,či válce, krom seřízení ventylů a tlaků.
    Dík za rady

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    21.3.2019 od tomrich1

    Špatně nasazené těsnění pod víkem ventilů.to se stane.

    Doplněno:

    Tak nějak :)

    21.3.2019 od Skrunch

    Doplnit odpověď

  • 0

    22.3.2019 od JiriBN

    Je to jak psali kolegové výše, já jen doplním, že je špatně nasazená ta část těsnění ventilového víka kolem svíček a tudy protéká olej ke svíčce a tímto odtokem ven, takže sundat ventil dekl, skontrolovat těsnění, zda se tím nepoškodilo, v tom případě vyměnit, jinak porovnat a znovu utáhnout.
    Nové koupíš u dealera Yamahy nebo zde č. 25
    https://www.partsdep...TDM+900+5PS8/414457/

    Doplněno:

    Nic jiného si nepřipouštím Zítra budu vědět víc.

    23.3.2019 od Gsxrjt

    Doplnit odpověď

  • 0

    23.3.2019 od Hade72

    Nenalili jste tam moc oleje???

    Doplněno:

    Takže závada je na levém válci a to těsnění u svíčky je už vymačkané. Objednáno origo nové 2ks a snad bude vše ok

    25.3.2019 od Gsxrjt

    Hladina je v pořádku. TDM nemá vanu a zkouší se při zahřátém motoru, po vytažení měrky je hladina mezi riskama. Pro jistotu jsem zkoušel i odvzdušňovák na válci a vše ok. Odvezeno do servisu, (momentálně nemám prostory) verdikt bude asi zítra.

    24.3.2019 od Gsxrjt

    Jinak souhlasím se špatným těsněním.

    23.3.2019 od Hade72

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist