invelt_vyprodej
Power Commander

 • 0

  14.3.2019 od uvedomsa

  Čaute.Chcem sa spýtať, že keď na motorke vymením koncovku výfuku, v mojom prípade vance&hines, či je nutné kúpiť aj Power Commander.Koncovka je namontovana až za lambda sondou, tak predpokladám že by to malo fungovať normálne.Ale v okolí sa rozchádzajú názory.Jedny píšu áno, druhý nie.Jedná sa mi o to aby sa nič nestalo s motorom.Za každú radu vopred ďakujem.

  Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (5)
 • 0

  14.3.2019 od caba29

  Ked len koncovku tak by nemal byt ziadny problem. Ale ked vymenis vzduchovy filter s vacsou priepustnostou mozes mat problem s chudobnou zmesou.

  Doplnit odpověď

 • 0

  14.3.2019 od Krell

  Ahoj,

  řešil jsem taky na fáze:

  1) po výměně koncovky za Mivv Ghibli při vypuštění plynu střelba z laufu. Chvíli je to sranda, ale začně to srát poměrně brzy. (Zvlášť když si počteš, co ti to střílení dělá s motorkou..)
  2) DNA sport. vzduch. filtr -> Beze změny
  3) Power commander -> 2x brzda v ruzných dílnách a nebyli schopni to namapovat, motka jezdila na hovno(Blbá reakce na plyn, takový přidušený chod, apod.). Přednastavené mapy na dynojetu nebyly na moji konfiguraci, pár jsem otestoval, byly rozhodně lepší, něž po custom-lazení na brzdě.
  4) Autotune od Dynojetu -> paráda. Nastavíš si limit ořezu a jezdíš. Oproti mapám z brzd zavedla jednotka korekce až o 15% na některých polích.. Každopádně s Autotunem to jezdí krásně, motor zní hladce, nestřílí a táhne jak má. Je celkem zajímavé sledovat jak to reaguje na styl ježdění - zavádí to korekce v reálném čase, v rozsahu co jí dovolíš a ustavuje to ideální mapu dle tvého ježdění, paliva apod.

  Je to ale investice, co si budeme povídat..
  Vyzkoušej jen koncovku a uvidíš, jak se ti bude mašina chovat. PC ber pouze s Autotune lambdou, pokud neznáš osobně odborníka na palivové mapy.

  Měj se a hodně zdaru.

  Doplnit odpověď

 • 0

  14.3.2019 od Skrunch

  No...koncovka jako taková, lidově řečeno "laďák" je pouze a jenom upravený tlumič.
  Je pravda, že některé koncovky můžou buďto o pár koníčků ubrat nebo naopak přidat...ale to je zanedbatelná věc.
  PowerCommander má několik verzí. Od té nejobyčejnější po tu racing. Je hloupost tam nějakou jednotku dávat, jen kvůli "nalazení" motoru a mapám.
  Pokud by jsi měl komplet závodní svody, udělané sání, vačky a následně zmiňovaný výfuk, pak můžeš něco ladit.
  Nicméně na Midnight Staru to bude asi zbytečnost

  Doplnit odpověď

 • 0

  15.3.2019 od milor

  Ničeho se neboj a jezdi bez PC.

  Doplnit odpověď

 • 0

  15.3.2019 od Beranidlo

  Power Commander prodlužuje dobu otevření vstřikovačů a dá se použít u vstřikování bez lambdy. Můžeš udělat se sáním nebo s výfukem co chceš, lít tam etanol místo benzínu nebo kroutit kolečkem na commaderu tam a zpátky, ale lambda to dřív nebo později nastaví na stechiometrickou směs. Pokud ovšem nevyvoláš závadu tím, že pustíš na lambda sondu průvan čerstvého vzduchu vykuchaným nebo netěsným výfukem.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist