bmw_r1300gs_cartec




Tvrdost tlumičů

  • 0

    14.3.2019 od Gumish

    Před týdnem jsem si koupil KTM 690 Enduro (2009 - 16 500km). A zdá se mi to podvozkově hrozně tvrdé. Naklikal jsem tlumiče na COMFORT, ale stále vím o každém kanálku, každém hrbolku na silnici. Nic to nevyžehlí.

    Tak nevím:
    - jestli je něco s tlumiči (třeba vyměnit v nich olej atd.)
    - jestli je to prostě jejich vlastnost na kterou si mám zvyknout
    - jestli s tím jde něco dělat

    Máte to tak stejně?

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (2)
  • 0

    14.3.2019 od juryna007

    Pozoruješ změny tlumení při navolením jiného módu odpružení..??

    Doplněno:

    To je těžký... Buď to nic nedělá a je třeba si nechat zkontrolovat nebo opravit tlumiče, a nebo změnu nerozeznáš.... Každopádně když budeš rozebírat tlumiče, rovnou udělej kompletní repasy u někoho kdo tomu rozumí...

    15.3.2019 od juryna007

    No nic moc extra jsem právě při změně z asi 12 kliků na 20kliků (tzn. z pozice SPORT na pozic COMFORT) nepozoroval :-/

    14.3.2019 od Gumish

    Doplnit odpověď

  • 0

    19.3.2019 od combust

    Co jsi kde naklikal?
    Předek nebo zadek?
    Vpředu se nastavuje komprese a "odskok" (rebound) . Vzadu Hi-speed a low-speed komprese a "odskok".
    Mám sice SMC ale nastavování je stejný a ten rozdíl je poznat i tupějšími jako jsem já .

    Doplněno:

    Jj, to je mi jasné dle manuálu. No nakonec jsem zatím naklikal na nšech tlumičích to nejnižší tlumení - tzn. více než 20kliků a max. otáček na zadním tlumiči. Bohužel odskok na zadním tlumiči jde pouze nějakých 13kluků. Ale odskok vzadu zase tak moc neřeším. Budu holt dál testovat. Už si ale asi zvykám :)

    21.3.2019 od Gumish

    Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist