globalmoto_duben_nolan




Přední brzda málo brzdí

  • 0

    14.3.2019 od Ashen-Shugar

    Ahoj, už asi 10 let jsem majitelem motorky Yamaha Fazer rok výroby 2002 a pořád mě připadá, že přední brzda nějak málo brzdí. Né teda, že bych neubrzdil, ale přece jenom za to musím docela dost vzít. Bohužel to nemám moc s čím srovnat, předtím jsem měl jenom Jawu 350/640 a ta měla vepředu jeden kotouč a řekl bych že brzdila asi stejně (zase je ale o 70 kilo lehčí). Přitom podle článků na internetu se na tyhle staré Fazery montovaly brzdy z R1 a byla to v té době jedna z nejlépe brzdících motorek vůbec. Já bych třeba jedním-dvěma prsty naplno nezabrzdil, musím používat všechny čtyři, kdybych brzdil na krev = předpokládám, že takhle to být nemá. Je to tak?

    Nějak extra mě to nevadilo, protože mě vychovala Jawka a byl jsem zvyklej, ale říkal jsem si, že se na to tento rok před sezónou končně podívám. Než bych to dal do servisu, chtěl bych na to přijít sám. Předpokládám, že na vině bude brzdová kapalina nebo hadičky. Mohlo by to být i destičkama? Nikdy jsem je neměnil, mozná jsou ještě původní, šířku ještě jakž takž mají. Nic jiného už mě nenapadá.

    Doplněno:

    Tak jen doplním, kdyby to někdo taky řešil, že jsem vyměnil kapalinu, destičky a hadice za ty pancířové a rozdíl je fakt neskutečněj
    Teď stačí brzdu pohladit a brzdí to jako kráva.

    2.7.2019 od Ashen-Shugar

    Díky všem za odpovědi, myslel jsem si, že to má brzdit tak nějak, jak to píše strabonits kapalinu už mám doma, destičky jsou na cestě. Když to nepomůže vyměním hadice. Dost jsem na údržbu kašlal, ale tento rok tomu chcu fakt dát. Zadní brzdu a řetězovku mám z loňska novou, teď na konci zimy jsem vyměnil olej + filtr, obě pneu nové (vzorek je ještě docela dost slušnej, ale najedu cca 2.000km za rok, takže už jsou obě dost starý), teď udělám ty přední brzdy a možná bych měl vyměnit i chladící kapalinu + vzduchovej filtr.

    Ještě bych se chtěl zeptat, viděl jsem že se dělá dvojí provedení hadiček:
    OEM - od řídítka jedním šlauchem nad přední kolo a tam rozdvojka ke třmenům (to tam teď mám)
    RACE - dvě hadice přímo z nádržky u řídítek rovnou ke třmenům.

    Múžu si tam dát i to provedení RACE? Nevím moc jak bych to napojoval, ale možná to nějak jde. Teď tak uvažuju, že asi preventivně vyměním i ty hadice čekáme druhé dítě a brzdy jsou fakt o život :--)

    17.3.2019 od Ashen-Shugar

    Díky všem za odpovědi, myslel jsem si, že to má brzdit tak nějak, jak to píše strabonits kapalinu už mám doma, destičky jsou na cestě. Když to nepomůže vyměním hadice. Dost jsem na údržbu kašlal, ale tento rok tomu chcu fakt dát. Zadní brzdu a řetězovku mám z loňska novou, teď na konci zimy jsem vyměnil olej + filtr, obě pneu nové (vzorek je ještě docela dost slušnej, ale najedu cca 2.000km za rok, takže už jsou obě dost starý), teď udělám ty přední brzdy a možná bych měl vyměnit i chladící kapalinu + vzduchovej filtr.

    Ještě bych se chtěl zeptat, viděl jsem že se dělá dvojí provedení hadiček:
    OEM - od řídítka jedním šlauchem nad přední kolo a tam rozdvojka ke třmenům (to tam teď mám)
    RACE - dvě hadice přímo z nádržky u řídítek rovnou ke třmenům.

    Múžu si tam dát i to provedení RACE? Nevím moc jak bych to napojoval, ale možná to nějak jde. Teď tak uvažuju, že asi preventivně vyměním i ty hadice čekáme druhé dítě a brzdy jsou fakt o život :--)

    17.3.2019 od Ashen-Shugar

    Odpovědět Doplnit dotaz

Odpovědí (3)
  • 0

    15.3.2019 od Lord_Lee

    Motorku máš 10 let a nikdy jsi neměnil brzdovou kapalinu ani destičky? To máš docela odvahu
    Začni tím že zkontroluješ destičky zda nejsou sjeté na kov, lze to vidět i bez jakéhokoliv montování přímo na třmenech, pak si ihned zajdi do obchodu, kup si brzdovku DOT4 a vyměň ji. Měla by se měnit každé dva-tři roky protože na sebe váže vodu a časem se znehodnocuje. Pokud si na to netroufáš tak to svěř servisu a pamatuj že rozjet se můžeš, ale zastavit musíš !

    Doplněno:

    Koukám že destičky jsi už zkontroloval, nicméně to neznamená že jsou úplně ok po těch letech, osobně bych je vyměnil také, nestojí to svět a závisí na tom tvůj život. Fazer brzdí jako ďas a jestli ti příjde že brzdí jako třinda tak je něco opravdu špatně.

    15.3.2019 od Lord_Lee

    Doplnit odpověď

  • 0

    15.3.2019 od strabonits

    Vyměň minimálně kapalinu, ale spíš i hadice. Mám FZ6, což je sice novější, ale údajně by měl mít horší brzdy proti fzs a přesto se sériovýma, gumovýma hadicema není problém to dát dvěma prsty na přední kolo. Vyměň spotřebák a uvidíš tu změnu

    Doplnit odpověď

  • 0

    16.3.2019 od jurinek59

    Jistě, za prvé destičky a pak hned DOT4 kapalina, jak píší hoši výše. Ještě to může být zatuhlý brzdový váleček v třmenu. Jestli se na to necítíš, dej to do servisu. A co zadní brzda? Dobrý?

    Doplněno:

    Zatuhlý váleček by se spíš nevracel jak nebrzdil.

    18.3.2019 od Kov

    Doplnit odpověď


Otázka je již vyřešena.


TOPlist