motozem_rijen
Ještě nějaké finty na mašinu?

Odpovědí (5)
 • 1

  21.2.2019 od Skrunch

  Ani bouchat šroubovákem, ani foukat kompresorem bych nedoporučoval.
  Jak píše pech., pomůžeš si vypouštěcími šrouby na spodu karburátorů. Já si však dám tu práci, že vyhodím airbox ven, vyndám karbece a vyčistím je. Nejlepší je samozřejmě ultrazvukem, ale jde to i ručně.
  V dnešní době je bohužel přísadou benzínu ethanol (od 1.ledna 2019 už 10%) a samozřejmě adetiva. To má za příčinu, že po vyschnutí karburátoru se to většinou zalepí nebo ucpou trysky. Tak trochu si na zimu pomůžeš 100 oktanovým benzínem nebo jak bylo zmíněno lehce povolenými vypouštěcími šrouby. Ještě bych to v zimě neváhal několikrát nastartovat a zahřát, ať se benzín v palivovém systému pohne.

  Doplnit odpověď

 • 0

  20.2.2019 od kilix

  Môžeš skúsiť pobúchať plavákové komory zvonka rukoväťou skrutkovača - niekedy sa plaváky na oskách zaseknú v hornej polohe a stačí pobúchať aby sa pohli. Ale ak to nepomôže, tak len rozborka, je možné že je to dolepené nejakým biomaglajzom z moderného ekobenzínu vyrobeného z jarných kvetov a požehnaného lesnými vílami.

  Doplněno:

  Díky, zkusím lehce tím šroubovákem. Jen jsem se chtěl ujistit, zdali tam není ještě nějaká další finta kromě podtlakového ventilu rovnou u karbecu...

  20.2.2019 od Falkon02

  Doplnit odpověď

 • 0

  20.2.2019 od pech.

  Přepni karbec na rezervu a povol odkalováky trošku, ono si to udělá cestu a pak to tam nateče. Příště se problému vyhneš tak, že necháš i přes zimu benznín zapnutý na "on" a sem tam kapsa co membrána propustí do nenechá vyschnout a přilepit... Na jaře to odkalíš štipec a jedeš na první start.

  Doplněno:

  Vyzkouším, díky!

  20.2.2019 od Falkon02

  Doplnit odpověď

 • 0

  20.2.2019 od sery.

  Foukni lehce do hadičky kompresorem Pokud jsou přilepený ventilky tak povolí. Ale nejlepší by bylo vyčistit karbce, pokud jsou zalepený, tak budou zanesený i trysky.

  Doplněno:

  No asi mě to nemine, jen ten airbox mi láme hlavu, nerad něco z motorky tahám na sílu...

  20.2.2019 od Falkon02

  Doplnit odpověď

 • 0

  26.2.2019 od Oggy

  Ahoj, u Horneta jsem vždy na jaře připojil startovacími kabely velký akumulátor, třeba z auta nebo sekačky a točil motorem, dokud nenatekly karburátory a motorka nechytla. Bylo tak cca 30 sekund.

  Doplnit odpověď


Pro vložení odpovědi se přihlaste.


TOPlist